Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ahhoz, hogy ügyvéd, ügyész...

Ahhoz, hogy ügyvéd, ügyész vagy riporter lehessek mennyit, mit és hol kell tanulnom? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Szóval, engem ez a három szakma érdekel, de még nem tudom, hogy melyik lesz a végleges választásom. Most általános iskola hetedik osztályába járok és úgy gondolom jó lenne jobban bele ásnom magam ezeknek a szakmáknak a feladataiba, fontosságába, folyamatába. Ez a tovább tanulás miatt is nagyon fontos. Tehát, az a kérésem lenne, hogy valaki aki szintén az említett munkásságok felé érdeklődik és már azon a pályán van, kicsit írjon arról, hogy középiskolába milyen szakra ment, egyetemet vagy főiskolát hol végzett el, és milyen tanulmányi átlag szükséges. Köszönöm előre is. :)

2015. nov. 7. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ügyvédhez és ügyészhez jogra kell menj érettségi után, ez 5 éves, utána pedig ügyvédjelölt vagy ügyészségi fogalmazó, ez nem tudom pontosan hány év..talán 3, de nem biztos. Középiskolába tök mindegy hova mész. Egyetemből talán az ELTE vagy a Pázmány az amit elismernek. Cum laude diploma szerintem nem árt, de úgyse azt nézik elsősorban hanem hogy gyakorlatban milyen vagy. Riporterről fogalmam sincs :D
2015. nov. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor tulajdonképpen kb. 8 évet kell még tanulni érettségi után. Értem. Köszönöm. :D
2015. nov. 7. 18:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem te azt sem tudod igazàbòl miről is szòlnak ezek a szakmàk csak hallottàl/làttàl ròluk valamit. Ìgy viszont nehéz segìteni, hogy fingod sincs a dolgokròl
2015. nov. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ügyvéd és az ügyész jogászok. Érettségi után 5 év (legalább) az egyetem; majd államvizsgák és doktorálás.

Ezt követően legalább 3 év szakmai gyakorlat (ügyvédjelöltként vagy ügyészségi fogalmazóként), és utána szakvizsgák. (Ezek is legalább egy évig el tudnak tartani simán, munka mellett persze.)

Ez után lehetsz ügyvéd (egyéni, esetleg iroda tagja), vagy alkalmazott ügyvéd. Illetve, ha az ügyészséget választod, akkor ügyészségi titkárrá kinevezhetnek - legalább egy évre - majd utána lehetsz ügyész, ha van szabad státusz.

Szóval, az érettségi után, ha mindent elsőre megcsinálsz, akkor is legkorábban csak kb. 9, de inkább 10 év múlva leszel ügyvéd vagy ügyész.

2015. nov. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!