Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magántanuló? Tudom, hogy...

Magántanuló? Tudom, hogy kérvényeznem kell, de hogyan, és mit írjak a kérvénybe?

Figyelt kérdés
13. osztályos tanuló vagyok, logisztikai ügyintézőnek tanulok, de nagyon szeretnék magántanuló lenni. Az új osztályom kikészít, nagyon nagy a zsezsgés, nem lehet tőlük tanulni, emellett a folytonos szorongásom és depresszióm miatt nehézkes közösségben lenni (nem, nem szeretnék orvoshoz/pszichológushoz járni, mert nem bízom egy idegenben, így nem is tudnám elmondani a gondjaim senkinek akit nem huzamosabb ideje ismerek), tisztában vagyok a negatív és pozitív oldalaival ennek az egész magántanulósdinak, mégis úgy hiszem, jobban haladnék a saját tempómban, és ha nem értenék egy-egy anyagrészt, még mindig be tudok menni az adott órára/szaktanárhoz és megkérni, hogy magyarázza el. Azt is tudom, hogy iskolába nem csak a tanulás, hanem a közösségi élet felépítése érdekében/miatt járok, de mivel irtózatosan introvertált, azaz befelé forduló alkat vagyok, nekem a feltöltődés/kikapcsolódás az, amikor egyedül vagyok, szeretem a magányt, ezért is szeretnék váltani nagyon. Ezen kívül, rengetegszer hiányzom, nincsen komoly betegségem, de mindig elkapok valamilyen nyavaját.. az iskolaváltás tabu, magát az iskolát és a rendszert nagyon szeretem.

2015. nov. 7. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Pl. azt, amit ide írtál le.
2015. nov. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
már nagykorú vagy, nem? vagy legalábbis afelé jársz. szakvélemény nélkül pszichológiai állapotra támaszkodni felesleges, nem fogják elfogadni. ha semmiképp sem akarsz szakemberhez fordulni, és már eldöntötted a fejedben, és senki nem tud lebeszélni róla, írd meg nekik hogy a családod szar anyagi helyzetben van, megélhetésetek a tét, el kell menned dolgozni, de ezért nem akarod félbehagyni tanulmányaidat, vagy ilyesmi.
2015. nov. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
El lehet menni levelezőre vagy távoktatásra...
2015. nov. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2015. nov. 7. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!