Hogy lehetek magántanuló?

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy semmi kézzelfoghatót nem tudok felmutatni ez ügyben, lehet, hogy én vagyok túl kényes és hisztis (ha Ti így látjátok, akkor ezt is írjátok le nyugodtan.)

Szóval idén kezdtem a gimit, van egy ikertestvérem, kivel eddig mindig együtt voltunk, de Ő most egy másik gimnáziumba jár.

Meglep, hogy mennyire feltalálja magát, ennek nagyon örülök egyébként.

Nem szeretem a társaságot, a tömeget, és ami most különösen idegesít, az az, hogy állandóan valami hülye programot találnak ki a gimibe (ami állítólag a diákokért, vagyis értünk van), de engem ez fusztrál.

Zavar a heti öt testnevelésóra is, egyszerűen nem tudom mire jó ez.

Vékony vagyok, utálok harminc akárhány emberrel együtt mozogni, akiknek el kell viselnem a beszólásaikat, egyszerűen időpocsékolásnak látom.

Már így is van egy elégtelenem testnevelésből, mert nem tudtam elhajítani a labdát 20 méternél tovább.

De könyörgöm, ez csak egy készségtárgy, hogy kaphatok ebből egyest.

Nyilván nem jó kedvemből dobtam csak akkorát..

Arra is gondoltam, hogy átmegyek a testvérem iskolájába, de ott is hasonló lenne a helyzet.

Egyszerűen nem szeretek harminc... emberrel osztozni egy tanáron.

Úgy érzem, hogy akkor lennék magabiztosabb, ha otthon egyedül, nyugalomban tanulhatnék.

Hogy lehetne ezt megoldani, mik a feltételek, a leírtak alapján én megfelelek-e, és nem jár ez külön költségekkel?

Őszinte, és kíméletlen válaszokat kérek, nem feltétlen olyat, amilyet hallani szeretnék!

Köszönöm!



2015. okt. 29. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy szarul érzed magad a suliban, de ha ennyitől mindenki magántanuló akarna lenni, kiürülnének az iskolák.


A magántanulói státuszt a szülő kérvényezheti az igazgatónál, meg kell indokolni, a te indokaidat valószínűleg nem fogadnák el.


És hidd el, az állandó otthonlétbe is bele lehet fásulni, arról nem is beszélve, hogy ha nincsenek tanárok, számonkérések, akkor nincs kontroll, mondhatod azt, hogy áh, most 1 hónapig nem csinálok semmit, a vizsgákig még van 2 hónap...aztán azon veszed észre magad, hogy mindjárt itt vannak a vizsgák, és te még semmit nem tanultál.


Szocializálódni is nagyon nehéz, ha 4 évig csak otthon ülsz.


A szüleid sem biztos, hogy támogatnának, pedig ezt nekik kell igényelni.

2015. okt. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Bocsánat, de te kérted: túl kényes és hisztis vagy. Rengeteg olyan dologban kell majd részt venned életed során, amit hasonlóképpen nem akarsz majd. Az iskola erre is felkészít és pár év múlva majd csak nevetsz magadon emiatt a buta gondolat miatt. A gimi kezdés mindenkinek nehéz, senki nem mutatja ki, de mindenkinél így van. Nem könnyű az biztos, de meg kell tenni. Ez készít fel az életre. ( egyébként általános iskolában nem zavart a tesi óra stb? )
2015. okt. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Dehogynem, már általánosban sem szerettem a testnevelésórákat, de az ottani osztályom nagyon kis létszámú volt, a 8 év alatt a diákok és a tanár is belátta, hogy nem leszek soha sportoló, és nem csináltak ebből ügyet.

Például volt, hogy elméletből kérdezett a hármasért, mondván a gyakorlati része úgysem menne.

Lehet egyébként, hogy elvagyok kényeztetve, dehát mindenki abból építkezik amije van, nekem most szó szerint a mínuszokról kell felépítenem magam. Remélem sikerül.

Amúgy a szüleim sem hiszem, hogy támogatnának túlságosan.

2015. okt. 30. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!