Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik a Pázmány Péter Katolikus...

Mik a Pázmány Péter Katolikus Egyetem követelményei ezeken a szakokon?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt állok, sok sulit nézegettem már és most a PPKE-n gondolkozom egy ideje, azon belül az anglisztika, magyar és az óvodapedagógus szakok. Tudnátok ezekről mesélni pár dolgot? Pesten megtalálható mindegyik?

Kutakodtam a ponthatárok után is, de nem sok mindent találtam. Körülbelül mennyi a követelmény állami támogatott helyen?

Illetve hallottam, hogy kötelező a hittan. Ez tényleg így van? Ha igen, milyen formában és meddig?

A válaszokat előre is köszönöm! :D



2015. nov. 10. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
ezeket a szakokat a bölcsészkaron tanulhatod, a Pázmány bölcsészkara Piliscsabán van.
2015. nov. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 majipoor ***** válasza:
A Pázmány bölcsészkara Pesten is van! (Sophianum-Mikszáth tér vagy Tárogató úton) Annyit tudok, hogy az anglisztika idén biztosan a Tárogató úton van. (De ez jövőre változhat is)
2015. nov. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mind a három szak van Budapesten, jelenleg a Tárogató úton. Jövőre nem tudom hol lesz, de biztosan Bp.-n belül is.

Én nem egészen magyar szakos vagyok, mert osztatlanra tanárira járok (magyar-töri), de sok olyan órám van, mint a sima alapszakosoknak. Tanulni azt kell, de a tanárok eddig mint jófejnek tűnnek, majd a vizsgán meglátjuk tényleg így van -e :) van pár nehezebb tantárgy, de összességében én megszerettem itt a magyart, pedig nem volt a kedvencem gimiben. Konkrétan hittan nincs, van egy olyan óra, hogy Újszövetség azt hiszem, de nem első, vagy 2. Félévben, és csak egy féléves. Persze veszünk imádságokat, Halotti beszéd stb., de ezeket máshol is meg kellene tanulni. A ponthatárokat pedig a felvi.hu-n meg lehet nézni, több évre visszamenőleg :) remélem segített valamit!

2015. nov. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 rhoda ***** válasza:

a btk-n minden szaknál kell minimum egy emelt.

itt van egy link amelyiken megnézheted, hogy a téged érdeklő szakokon milyen két érettségi vizsgatárgyatk kell vinned és milyen szinten.

[link]

2015. nov. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!