Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyek a legjobb egyetemek...

Melyek a legjobb egyetemek Budapesten?

Figyelt kérdés

2015. nov. 10. 19:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szak kapcsán?
2015. nov. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Sajnos még fogalmam sincs, bármilyen furán hangzik... Hatosztályos gimibe járok, de még csak hetedikes vagyok... De azért néha elgondolkodom hova menjek és lehetőleg Pestre szeretnék menni. Lehet hogy tanárképzőbe de még nem biztos, mert a tanároknak alacsony a fizetésük.
2015. nov. 11. 18:18
 3/18 anonim ***** válasza:

BME

SE

2015. nov. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Ezt nem tudom megmondani ,ha nem tudod még h mit szeretnél csinálni:) de az alapokhoz tartozik pl az ELTE
2015. nov. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. nov. 18. 17:33
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

Legjobb egyetemek Budapesten:

--ELTE (természettudomány, bölcsészet, jog),

--SZIE (agrártudomány, környezettudomány),

--BME (műszaki tudományok)

--Semmelweis (orvosi és egészségtudományok)

--BCE (közgazdaságtudomány)

2015. nov. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

ELTE bölcsészet?? :D :D na ne röhögtess :D


BCE-n max az alkalmazott közgazdaságtan, az üzleti közgazdász képzések azok BGF-n a legjobbak

2015. nov. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Az ELTE-n van ma Magyarország legjobb Bölcsészettudományi Kara. Itt van a legtöbb akkreditált szak, itt a legmagasabb az oktatók tudományos teljesítménye. Itt tudták a legtöbb doktori iskolát akkreditáltatni, mert itt vannak a legjobb szakemberek. Az ELTE az összes nemzetközi egyetemi rangsorban messze megelőzi az egyéb ezen a területen működő magyarországi egyetemet.


A BCE egyértelműen Magyarország legjobb közgazdaságtudományi egyeteme. A BGF nem is egyetem csak egy főiskola ne emlegessük egy lapon az egyetemekkel. Nem ugyanaz a kategória, ilyen alapon a közgazdasági szakközépiskolákat is elővehetnénk.

2015. nov. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

University Ranking by Academic Performance egyetemi rangsorában a legjobb 2000 közé 11 magyar egyetem került a következő sorrendben, a budapestieket külön rangsorral megjelöltem:


Eötvös Loránd Tudományegyetem (Bp 1)

A Debreceni Egyetem

Semmelweis Egyetemet, (Bp 2)

Szegedi Tudományegyetem

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (Bp 3)

Pécsi Tudományegyetem

Pannon Egyetem

Szent István Egyetem (Bp 4)

Közép-európai Egyetem (Bp 5)

Budapesti Corvinus Egyetem (Bp 6)

Miskolci Egyetem



A többi magyar felsőoktatási intézmény labdába sem tud rúgni.

2015. nov. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
25%

Te jártál egyáltalán egyetemre? Az oké, hogy ott van a legjobb bölcsész kar, de azt is vegyük már számításba, hogy a bölcsész szak eleve büfé mindenhol...


'A BCE egyértelműen Magyarország legjobb közgazdaságtudományi egyeteme.'


A mesében.


'A BGF nem is egyetem csak egy főiskola ne emlegessük egy lapon az egyetemekkel.'


Akkor miért van mester képzése? Amúgy meg mint mondtam alkalmazott közgazdaságtan szak az amire még! azt lehet mondani, hogy jobb a BCE-n mint a BGF-en. Viszont az üzleti szakokban pl. pénzügy és számvitel a BGF már rég lekőrözi a BCE-t.


De még, ha főiskola is lenne, akkor is felsőoktatási intézmény lenne a középiskolák meg nem azok, tehát nem értem milyen alapon vehetnénk elő közgazdasági szakközépiskolákat.


Szóval le vagy maradva pár évvel, kétségtelen, hogy a BCE volt a legjobb nagyon sokáig, de napról napra megy le a színvonal, csak még ez él a köztudatban, hogy a BCE a legjobb. Hát már még csak összességében sem.


Sokan úgy szokták mondani, hogy egy nagy lufi a BCE ami hamarosan ki fog durranni. Van is benne valami már elkezdődött a karok lecsatolása...



[link]

2015. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!