Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nappaliról lehetséges november...

Nappaliról lehetséges novemberben átiratkozni esti gimnáziumba? Szent László esti, vagy Felgimi?

Figyelt kérdés

Elmúltam már tanköteles, betegség miatt mulasztottam majd dolgozni mentem. Az új korhatár emelés miatt úgy döntöttem, vissza megyek tanulni. Mivel féltem tőle hogy estin nem menne, így nappalira mentem vissza (23) azonban egy régebbi oktatási rendszerben tanultam, ahol az informatika még nem volt kötelező szakmai tárgy, hiába voltam infós osztályban. Ellenben ahova most járok, ott kötelező az érettségi belőle. A probléma pedig az, hogy nekem az csupán a érettségi kell, és több év munka után épp elég az is hogy az 5 tárgyból tanulok, valamint ez az informatika tananyag mennyiség számomra túl sok. Főleg, hogy nekünk még nem volt széttaglalva elméletre, gyakorlatra, programozásra, hálózatra, műszakira és az igazság az hogy nem állok jól belőlük, hiába igyekszem.

Ezért arra gondoltam, mégis csak megpróbálnék estin érettségizni mert nekem csak az az 5 tárgy kell.

Csakhogy már november van, ha jól tudom negyedéves vizsgák vannak és félek hogy mi nappalin nem úgy haladtunk ahogy a estisek, ezért azokat kérdezem, akik voltak hasonló helyzetben: van lehetőség felkészülési haladékot kérni? Az esetleges különbözeti vizsgákra fel vagyok készülve.

Valamint az lenne a kérdésem, ti hova jártok/jártatok és mi a véleményetek a fent említett sulikról. Továbbtanulási terveim vannak, ezért mindenképpen jól szeretnék dönteni.



2015. nov. 12. 08:00
 1/1 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb odamenni és megpróbálni. Amit itt ír neked bárki, az csak találgatás. Ez ugyanis az igazgató döntése, és nem általános szabályokon alapul. Haladékot jó eséllyel lehet kérni minden iskolaváltásnál, meg kell beszélni.
2015. nov. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!