Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igaz hogy a vegyészmérnökök...

Igaz hogy a vegyészmérnökök hamarabb meghalnak?

Figyelt kérdés
Vegyészmérnöknek szeretnék tanulni, és ez a kérdés aggaszt engem.

2015. nov. 20. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
remélem nem :D -vegyészmérnök hallgató
2015. nov. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen területen dolgoznak és milyen anyagokkal.
2015. nov. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pl gyógyszeripar területén, vagy élelmiszeripar területén.
2015. nov. 22. 18:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem. Mondjuk élelmiszeripar területén annyira nem hiszem, hogy vannak veszélyes anyagok. De gyógyszeripar területén van bőven rákkeltő és egyéb veszélyes anyag (hatóanyagok). Ha olyan üzembe kerülsz, ahol ezekkel naponta expozícióba kerülsz, nem lehetetlen, hogy 40 évesen rákos leszel, vagy valameylik hatóanyagtól besokal a szervezeted. Vagy esetleg üzemi baleset sem olyan ritka. De van persze gyógyszeriparban is olyan terület, ahol nem kell veszélyes anyagokkal dolgozni. Én 4 évig dolgoztam laborban, ahol sok volt a rákkeltő anyag, aztán meguntam és átkértem magamat minőségbiztosítási területre. Ott papírmunka volt főleg. Néha kimentem az üzebe is, ha valami gyártási probléma kadadt és segítettem kideríteni mi lehet a gond. Azt is meguntam 3 év után. Most klinikai vizsgálatokat szervezek. Utolsó 2 egyáltalán nem volt veszélyes. Ez elmúlt 2 évben több ismerősöm lett rákos, így nem bánom, hogy nem kell veszélyes anyagokkal dolgoznom, kicsit beparáztam.
2015. nov. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. nov. 22. 19:42
 6/7 A kérdező kommentje:
És fizetés terén hogy álltál? És a tanulmányaid során dolgoztál rákkeltő anyagokkal?
2015. nov. 22. 19:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen az egyetem alatt is bőven van veszélyes anyag, de azért ott a heti 8-10 órás expozíció nem terheli jelentősen a szervezetet, de érdemes utánanézni, hogy melyik anyaggal kell vigyázni. Fizu az nem attól függ, hogy milyen anyagokkal dolgozol. Viszont egyre rosszabb, mert ezen a területen iszonyatos túlképzés van. Legalább is én ezt érzem. Írtó nehéz állást kapni, váltani. De légyszi cáfolja meg valaki....
2015. nov. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!