Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez a tábla konkrétan mit tilt...

Ez a tábla konkrétan mit tilt a kresszben?

Figyelt kérdés
Van egy kör alakú tábla a széle piros, és benne egy motoros van. Behajtani tilos azt értem, de oda autó bemehet vagy sem?
2015. nov. 20. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Ami nála "erősebb", arra mind tiltva van. A sorrend:


gyalogos-biciklis-állat hajtotta jármű (lovas szekér)-haszonjármű (pl. traktor)-személygépjármű-tehergépjármű. Ha nem hagytam ki semmit, akkor ez a sorrend.


Tehát, ha kamion van a táblán, akkor a tehergépjárműveknél "gyengébbek" behajthatnak, ha motor van, akkor legfeljebb biciklivel. Ha meg nincs semmi, akkor meg mindenkinek tilos.

2015. nov. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazából nekem is volt egy olyan képzetem, mint az első válaszolónak, de kicsit kételkedtem benne, főleg, hogy a kerékpárosoknak is van külön tiltó tábla, és arról meg biztosan tudtam, hogy nem tilt ki semmi mást. Megnéztem a KRESZ-t.


"p) „Motorkerékpárral behajtani tilos” (42. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az útra kétkerekű motorkerékpárral, oldalkocsis motorkerékpárral és motoros triciklivel behajtani tilos;"

[link]


Illetve van egy hasonló is:

"u) „Segédmotoros kerékpárral behajtani tilos” (48. ábra);"

[link]


Azt mondjuk nem értem, ki tudja megkülönböztetni ezt a 2 táblát egy olyan helyzetben, amikor nincsenek egymás mellett. (Őszintén szólva a való életben még egyiket sem láttam.) De hivatalosan így van. Autóval mindenképp behajthatsz.

2015. nov. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát igen, a képek linkelése nem sikerült, valamiért nem szereti a direkt linkelést a jogtár :D

Itt a 2 kép az njt.hu-ról belinkelve:

[link]

[link]


(De mondjuk érdekes, ezek sem ugyanazok a képek, amik a másik forrásban vannak. Szóval ember legyen a talpán, aki megkülönbözteti a 2 járművet. Oké, az egyik ül egy ember, a másikon meg nem, de szerintem ez még kevés :D)

2015. nov. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!