Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE szabad bölcsészet...

Az ELTE szabad bölcsészet szakára szeretnék menni továbbtanulni, ezen belül is filozófiára. Tudom, hogy konkrétan filozófia szak nincs, hanem a szabad bölcsészet része. Miket kell még tanulnom ezen a szakon a filozófián kívül?

Figyelt kérdés
Főleg olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik oda járnak/jártak,a fő kérdésemen kívül mindenféle információ érdekel erről a szakról (mennyit kell tanulni, milyen szigorúak a tanárok, tapasztalatok stb.), kivéve a rosszmájú megjegyzések, valamint hogy semmire nem megyek vele.

2015. jún. 21. 15:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Minden egyes szak mintatantervét megtalálod az egyetem kari honlapján. Szóval nézelődj egy kicsit! Ott le van írva minden kötelező tárgy, mit melyik félévben, mennyi kredit stb. :)
2015. jún. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

van néhány bevezető kurzus (kb. 2), ami minden BTK-snak kötelező. ezen kívül el kell végezni 4 különböző szabadbölcsészetes alapozót, amiből egy a filozófia alapozó. ezen felül a filozófia szakirány tanegységeit, ez teszi ki a legnagyobb részét a tantervnek. emellé választanod kell egy minort is, ami bármi lehet az ELTÉ-n meghirdetettek közül, ez 50 kredit. (azt hiszem, hogy ha a minorod is a szabad bölcsészethez tartozik, akkor egy ötödik alapozót is meg kell csinálni).


az hogy mit tanulsz a filozófián kívül az főleg a minorodon múlik (+minimális betekintés a többi szabadbölcsis szakirányba)

2015. júl. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
1%
közmunkás szeretnél lenni, vagy munkanélküli, esetleg a Mekiben szeretnél dolgozni, végzést követően?
2015. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

első kettőnek köszönöm! :)

3., neked pedig látom fenn a szemellenző, ezzel a gondolkodásmóddal lehet hogy mégiscsak te fogsz emberi gépként roboltolni valahol, még ha nem is a mekiben ;)

2015. júl. 6. 22:30
 5/15 anonim ***** válasza:
12%
a szabad bölcsészetet mindenki lenézi, nézd csak meg hogy a reál szakosok milyen véleménnyel vannak erről a szakról. Ne beszélj úgy, mintha én lennék az egyetlen aki lenézi ezt a szakot, ha megkérhetlek.
2015. júl. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

nem te vagy az egyetlen, aki lenézi, de attól még semmi értelme lenézni se ezt, se bármit. mindenkinek más céljai vannak, valaki filozófus akar lenni, valaki orvos, megint más meg díszműbádogos. és egyik se könnyű, mindegyinek megvannak a nehézségei, maximum a nehézségek mások.


aki bárkit amiatt fikáz vagy gondol kevesebbnek, hogy milyen szakra jár, abból általában a frusztrálság beszél és azzal keres önigazolást, hogy gyorsan elmondja, h mindenki más mekkora szardarab és mennyire éhen fog halni, bezzeg ő meg szuperkirály. ha ez egyébként tényleg így lenne, pont akkor nem fikázna senki senkit ilyenek miatt, mert a tudat, hogy ő mennyivel jobb már önmagában kielégítené, és nem kéne másokat gyalázni.


(ps. én egyébként villamosmérnök vagyok)

2015. júl. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"mindenki" lenézi, ezért te is lenézed :) önálló gondolataid pedig nincsenek, viszont egy kérdés alá (amihez egyébként direkt odaírtam, hogy nem érdekelnek a tiédhez hasonló válaszok) egy ostoba közhelyet oda tudsz biggyeszteni.

5.-nek pedig igaza van :)

2015. júl. 7. 20:06
 8/15 A kérdező kommentje:
* 6.-nak van igaza
2015. júl. 7. 20:06
 9/15 anonim ***** válasza:
6%
Első az igazság, második a hazugság kedves kérdező. Tudom hogy nekem van igazam, majd gondolj rám, ha a Mekiben sütöd a sült krumplit, vagy az utcán közmunkásként a kutya gumit. De kívánom, hogy jöjjön meg az eszed és válasz valami értelmesebbet, mert nem kívánok én neked rosszat. Nem veled van bajom, csak ezzel a hülye szakkal.
2015. júl. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
semmi értelme vitába szállnom veled, idejössz okoskodni az általam feltett kérdés alá, ráadásul az előző válaszoddal (amelyikben leírtad, hogy minden reál szakos lenézi ezt a szakot, ezért te is) el is árultad hogy mennyire nem vagy eredeti, s képtelen vagy egy önálló gondolatra.
2015. júl. 13. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!