Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén fogok érettségizni és...

Idén fogok érettségizni és főiskolát vagy OKJ-s képzéseket keresek. Ajánlanátok iskolákat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Idén érettségizem egy fejér megyei város középiskolájában. Ügyviteli szakmai alapozó érettségim lesz, mert én ezt választottam ötödik tantárgynak. Ügyvitel szakon vagyok (magyarról magyarra fordítva ez egyfajta titkárnőképzőnek is nevezhető) a suliba és ezzel a szakkal ha végeztem nem kapok szakmát csak érettségit. Mindenképp ilyen irányban szeretnék továbbtanulni, de sajnos nem találtam még meg a megfelelő iskolát ehhez. Természetes nem csúsztam még ki az időből, de azért jó lenne ha már lenne valami ami felé tudok úgymond hajlani. Esetleg valaki nem tud olyan fősulit vagy ingyenes OKJ-s képzést ajánlani, ahol ezt a vonalat vihetem tovább? A közeli főiskolán jövőre indítanak gazdaság-menedzsment szakot, ami nagyon megtetszett, csak annyi a gond vele, hogy közgazdaság érettségit kérnek hozzá, ami nekem meg nem lesz, mert nincs ilyen tantárgyam sem. Titkári ismeret, gazdálkodási és vállalkozói alapismeret, illetve ügyviteli gyakorlatom és szövegfeldolgozás órám is van. A számítógép alkalmazásait ilyen téren (is) tudom kezelni, hivatalos leveleket formázni. Szóval elég komoly alappal indulnék, de nem tudom merre menjek. Nem csak a titkárnő beosztás érdekel, de a gazdasági életben szeretnék bent maradni, és ebbe szeretném magam beletanulni. Szívesen fogadok személyes tapasztalatokat is üzenetben, és előre köszönöm a segítségeket!

18/L


2015. nov. 22. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:
A sulitokban nincs egy-két éves szakmai képzés? Ha van, akkor esetleg azon megérné maradni, szerintem. És akkor máris lesz egy szakmád. Gazdmenre szerintem a matek is beszámítható, az nem jó?
2015. nov. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Indul képzés, csak az a baj, hogy nem igazán szeretnék ebben az iskolában maradni. Eléggé érdekes a tanár-diák kapcsolat a suliban és nem tartom a legmegfelelőbbnek a képzést sem. ( Bár biztosan megvan a maga szépsége, de nem jön be sajnos.. pedig igen, ez lenne a legegyszerűbb megoldás:))
2015. nov. 24. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!