Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most fogom elkezdeni a 12....

Most fogom elkezdeni a 12. osztályt szakközép iskolában és jövőre fogok érettségizni. Eddig nemsokat foglalkoztam a tanulassal, mit ajánlanátok hogyan készüljek az érettségi vizsgára?

Figyelt kérdés
Minden tippet, ötletet és saját módszert szívesen meghallgatok, a válaszokat előrre is köszönöm.

2014. aug. 23. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:
tanulj egész évben
2014. aug. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tanulj egész évben, igen. Nekem ez nagyon sokat segített, ugyanis pl. sok tanár kisérettségiztetett évközben mindig, és emiatt érettségire már tudtam is rengeteg tételt. Amiket meg elfelejtettem, azokat pedig csak áttanultam. Szóbeli előtt meg van valami 1 hónap érettségi szüneted, aki okos az ezt a szünetet beosztja tanulásra, mert nyilván nem az utolsó nap akar 100 tételt lenyomni. Én pl. az utolsó két hét minden napján meg/áttanultam 5-7 tételt.


Kisérettségi: egy adott tantárgyból a tanár megmondja, hogy pl. az első 10 tételt kéri 2 hét múlva. És akkor 2 hét múlva tételt húzol és lefelelsz. Miután kihúztad lesz fél órád kidolgozni érettségin, de kisérettségin változó, tanárfüggő. Nekünk pl. volt olyan kisérettségi, amire nem is kaptunk kidolgozási időt, rögtön mondani kellett a tételt. Matekból pedig kisérettségi annyi volt, hogy megírtunk egy korábbi érettségit és kijavította a tanár. A kisérettégi nekünk piros jegy volt, szóval ha sokszor buktál kisérettésgin, akkor buktál rendesen is.


Tételek: volt olyan, amit a tanár odaadott kidolgozva, az ilyen tételekről írtam 1 oldal vázlatot

-amiket nem adott oda, azok pedig fent vannak az neten is stb. meg ki is lehet dolgozni őket, elkérni másoktól. Ha nem csillagos 5-ösre hajtassz, akkor nem nagyon kell 1 oldalnál több LÉNYEG!!


Egyébként nekünk úgy volt, hogy Irodalom 20 tétel, Nyelvtan 20 tétel, Töri 20 tétel, Idegen nyelv 20 tétel, választott tantárgy néha változó, nekem itt is csak 20 volt, de az egyik ismerősömnek a választott tantárgyán 60 tétel volt


Írásbeli: itt is gyakoroltunk órán, ebből is dogákat írtunk. Magyar érettségi egy vicc volt, törire azért már tanulni kellett. A matekra is ha jó jegyet akartál. A nyelvi érettségi meg a legkönnyebb..


Amúgy az egész középszintű érettségi egy semmiség. Nálunk 21-ből 20-an letették, még az is aki alig tanult valamit, persze az csak 2-esre. Ja meg nagyon fogsz izgulni, úgyhogy arra is figyelni kell.

2014. aug. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!