Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nekem 1. félévben valamelyi...

Ha nekem 1. félévben valamelyik tárgy nem sikerül beülhetek 2. félévben abból a tárgyból órákra?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy azt a tárgyat csak 3. félévben vehetném fel újra?

2015. nov. 23. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Ha csak a 3. felevben tudod felvenni, akkor nyilvan nem tudod a 2. felevben felvenni. Nem ertem a kerdest.
2015. nov. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mit nem értesz? A 2. félévben meghirdetett órákra/előadásokra attól még bejárhatok, ha tudom az időpontokat, de nem vehetem fel a tárgyat csak 3. félévben?
2015. nov. 23. 14:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

De miért nem veheted fel a tárgyat a 2. félévben? Ez úgy szokott működni, hogy ha nem tudod a következő félévben felvenni a tárgyat, csak egy évvel később, annak pont az az oka, hogy a tárgy abban a félévben nem indul, tehát nem tudnál milyen órákra bejárni. Nem érthető a kérdésed.


Egyébként ha előadásról van szó, akkor bármilyen tárgyra beülhetsz, olyanra is, ami nem is kapcsolódik a szakodhoz, senkit se fogsz zavarni :D

2015. nov. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy indul-e 2. félévben, én azt a választ kaptam, hogy ez a tárgy nem vehető fel csak 3. félévben újra. Lehetséges a magyarázatod is, hogy valóban nem indul a 2. félévre, egyébként köszönöm a válaszod, még ha kicsit gúnyos is.
2015. nov. 23. 14:59
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem csak előadások vannak belőle, hanem gyakorlat is.
2015. nov. 23. 15:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges magyarázat, amit írtam, hanem konkrétan a magyarázat. Olyan nincs, hogy csak úgy miért ne alapon nem vehetsz fel egy tárgyat. Két oka lehet annak, hogy egy tárgyat nem tudsz felvenni: a) nem teljesül az előfeltétele; b) nem indul az adott félévben. Ebben az esetben nyilván a b-ről van szó, tehát hiába akarsz bejárni az órákra, nem fog indulni a tárgy abban a félévben. Gondolj bele, ha indulna, akkor mégis mi akadálya lenne annak, hogy felvedd?
2015. nov. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!