Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémiából emelt érettségi...

Kémiából emelt érettségi felkészülés másfél év alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

11. osztályos vagyok, biosz és kémia faktra járok. Nem szeretnék hosszan beszélni a kémiával való kapcsolatomról, lényeg, hogy 9.-10-ben mondhatni alig koncentráltam a sulira. Nem a képességeimmel van/volt gond, hanem egyszerűen mondhatni fel sem fogtam, hogy tétje van ennek, illetve egyáltalán nem voltam szorgalmas sem.. Bar meg tudnam valtoztatni, de sajnos nem lehet, így szembe kell néznem a problémával, miszerint nagyon-nagyon szeretnek allatorvos lenni, a biosz fakttal/órákkal nincs gond, teljesítménnyel sem, viszont a kémiai tudásom a nullával egyenlő körülbelül :( Sajnos tanarunk sem

volt a legjobb, keves ora is volt, nem is tanultam ra kulonosebben (pedig nagyon kellett volna).

Jelenleg kémia faktos vagyok, illetve 2x voltam eddig a tanáromnál. Szerintetek lehet rá esély, hogy a maradék másfél évben behozzam vele a lemaradást és tehessek egy emelt kemia erettsegit? Sajnos a tudásom oszinten a nullához közelit, számolásbol pláne, de ha egyszer megértek valamit, akkor tudom alkalmazni, viszont félek kicsit ettol, mivel szinte sehol sem tartok meg, es nem tudom, be lehet-e ezt hozni. Illetve ha igen, mit gondoltok, mennyi idot kell szánni ra, milyen tanácsaitok vannak ?

Kérlek titeket, ne azzal kapcsolatban 'válaszoljatok' mit rontottam el, sajnos en is latom es nagyon rossz, ha tehetném ezerszer tobb idot fordítanek ra, sajnos nem sikerult, pedig nem a sulival van a gond, az ország egyik legjobb gimnaziuma. Elrontottam, hogy nem tanultam a legelejetol, de probalok elore nezni, es eldönteni, hogyan legyen a hátralevő masfel ev.

Nagyon koszonom elore is a válaszaitokat, fontos lenne :)



2015. nov. 25. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Figyelj igazából szorgalom és akarterő kérdése =)


Szerintem simán megtanulható, pláne a kémia - legalábbis nekem nagyon könnyen tanulható. Egymásra épülő információk, levezethető összefüggésekkel és tudod általába a dolgokat kapcsolni valamihez =)

Abszolút a legegyedibb és egyben legjobb logikával bíró természettudomány szerintem, egyébként az általános kémiával kezdve a legkönnyebb, egészen a szervetlentől a szervesig. A szerveshez hozzáteszem ott azért tényleg oda kell figyelni, az egész egy logikai rendszer, melynek ha hiányoznak a darabjai nem biztos hogy világos lesz!!


De én akkor is azt mondom hogy ha tényleg komolyan veszed, akkor lazán boldogan meg lehet tanulni a kémiát. Akár az alapoktól csak akkor számíts arra, hogy napi kémia minimum 15-30 perc :D Bár ez a te agyadtól függ, mennyire bírod.


Én bíztatlak, szóval hajrá! Igenis megtanulhat / elsajátítható és egyben szerethető a kémia! Csupán azt szoktam mondani; hogy a dolgok mögé kell látni! ;]

Bármiben kell segítség, írj nyugodtan és segítek ahogy tudok.

2015. nov. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1,5 ev alatt megcsinalhato fakttal es kulontanarral meg persze rengeteg szorgalommal. Viszont szerintem a kemia az egyik ha nem a legneheezebb tantargy. En most osszel irtam 75% emelt kemiat, otthon meg 85%re sikerultek :S Az elottem szoloval pedig muszaj nem egyetertenem, a kemia nehez nagyon es sokan meg sem birjak tanulni mert szerintuk nincs benne logika . En azert latok benne logikat,de azert egyaltalan nem olyan mint a matematikai logika. A lenyeg,hogy ne izgulj miatta, ismeteld at sokszor az elmeletet, es gyakorolj nagyon ngyon nagyonsok feladatot :)
2015. nov. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!!! :)

Igyekezni fogok mindenkeppen!

Mit gondoltok, érdemes az alapoktól elkezdeni a tanárral, és úgy végig haladni (fakt kicsit előrébb tart, de nembaj) ?

És ti mennyit gyakoroltatok vagy foglalkoztatok vele ugy mindent osszesen ?

Nagyon koszonom <3

2015. nov. 25. 07:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Napi 2-3 orat foglalkoztam vele. Mikor mar nagyon tudod akkor kevesebb is eleg. Erdemes a nagyon alapoktol kezdeni,mert minden egymasra epul es fontos,hogy ne magolj hanem LOGIKUSAN tanulj, es legyen 1 jo tanarod :D
2015. nov. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Wow az nem kevés!

Igyekszek akkor és nagyon köszi a választ <3

2015. nov. 25. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!