Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek bírósági és...

Hogyan lehetek bírósági és hatósági tolmács?

Figyelt kérdés
Azaz, a kérdés valójában az lenne, hogy ELTE szlavisztika (orosz) elvégzése után hogyan mehetek tovább bírósági és hatósági tolmácsnak? A honlapon olvastam a dologról, de szeretném, ha valaki egyszerűen megfogalmazná, hogy hogyan is zajlik a dolog, milyen előzetes dolgokat kell tennem, hogy elmehessek ilyen irányba, végezhető-e ingyenesen ez a tolmácsképzés és hogyan tudok bölcsészetről eljutni oda, hogy később hatósági tolmácsként dolgozhassak? (tavasszal érettségizem) Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. nov. 27. 12:57
 1/5 anonim válasza:

Leteszed a legmagasabb szintű vizsgát és jelentkezel a neked tetsző hatósághoz.


Van ismerősöm,akinek SEMMI vizsgája nem volt mégis felvették tolmácsnak,mert anyanyelve volt az adott nyelv és ritka. (Perzsa azaz farszi nyelv.)

2015. nov. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, először nem kéne valami bírósági, hatósági végzettséget letenned és utána csak a tolmács?


csak azért, mert én egészségügyi szakfordítónak készülök, és ahhoz kell 1 egészségügyi végzettség is a nyelvtudás mellé

2015. nov. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Második: Jó kérdés, sajnos erről sincs információm, de utánajárok. Alapjáraton érdekel a téma, jogi egyetemre is gondoltam, de az érettségimen áll vagy bukik, ami ugye nem biztos, hogy olyan fényes lesz, ezért gondoltam vegyítem a két kedvencemet, és ezt találtam a legjobb megoldásnak. Nem tudom mi lenne az okosabb döntés, elmenni bölcsészetre, aztán valamit kezdeni azzal a diplomával, vagy beküzdeni magam a jogira? :/

2015. nov. 27. 22:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, inkább a jog, ami mellett tanulsz nyelvet. Én szlávos vagyok, és azt mindenképp tudni kell, hogy itt abszolút nem a nyelv, hanem a kultúra van előtérben, illetve tolmácsképzésre nem kérnek nyelvi diplomát, csak nyelvtudást.
2015. nov. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

2.-nak.


Nem kell szakirányú végzettség!


Elég egy igazolás/bizonyítvány,hogy magas azaz tolmács szinten beszéled a nyelvet.

2015. nov. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!