Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyivel több egy emelt töri...

Mennyivel több egy emelt töri érettségi egy középszintűnél?

Figyelt kérdés
Mármint több évszámot kell hozzá tudni? Vagy olyan dolgokba is belekérdezhetnek ami a történelem során nem volt túl jelentős és elsiklottunk felette tanulás közben. Írásbelinél mennyivel több az idő, és még több kifejtős rész van benne? Szóbelinél több tétel van?
2015. nov. 28. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem csak több évszámot, de neveket is tudni kell, vannak olyan kérdések, hogy kitől származik az idézet, a kifejtős 2. részben nagyobb terjedelemben kell kifejteni több feladat is van mint középszinten. Szóbelinél ha jól emlékszem 30 tétel van, terjedelmükben kettő- kettő és félszer hosszabbak mint középszinten, én azokból a tételekből készültem fel középszintű szóbelire, 100%-os szóbelit csináltam és alig fértem bele a 15 percbe talán még túl is léptem 1-2 perccel, de szerencsére nem állítottak le. Nem csak magolni kell, hanem megérteni is az összefüggéseket, mert garantáltan belekérdeznek, hogy érted-e miről beszélsz. Ha a szóbeli tételeket megtanulod már ad egy alapot az írásbeli 2. kifejtős részéhez, sok szóbeli tétel lehet majd benne a 2. kifejtős részben.
2015. nov. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én csak azért nem csinálom meg az emeltet, mert amit hozna nekem max 50-60 pont, befektetett időt nem téríteni még, ha először mész akkor semmi gond ezzel, jól teszed, hogy emeltezel, másodszor már érdemes átgondolni, hogy a kinézett szakhoz az a +50 pont amit hoz elegendő-e az államira, persze az is lehet, hogy emelt követelmény ott. Na mindegy csak jótanács.
2015. nov. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!