Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jár valaki a Hunfalvy Szakközé...

Jár valaki a Hunfalvy Szakközépbe?

Figyelt kérdés
Üdv.Hunfalvy János Fővárosi Gyakorló, Kéttannyelvű Külkereskedelmi, Közgazdasági Szakközépiskoláról van szó.Van olyan esetleg aki odajár? Mi a véleménye a suliról?Miket lehet tanulni?Ti milyen szakmán vagytok? Tanárok illetve a tanórák milyenek?:)

2015. dec. 1. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Mivel közgazdasági szakközépiskola, ezért bankár, céges alkalmazott, vállalkozó vagy biztosító is lehet belőled. A suli után bármilyen fősulira mehetsz (kivéve orvosi). Bármennyire is szakközép ez, nem csak a szakmai tantárgyak a legfontosabbak. Itt a közgazdaság es jogi ismeretek ugyan olyan fontosak mint a kémia vagy a nyelv. Toriből az eretsegisek az emeltet teszik le. És mindenki legalább 2 nyelvvizsgával megy tovább, szóval nagyon erős!!!
2015. dec. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Te is odajársz?Szeretsz odajárni?:)

2015. dec. 2. 14:52
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

2 nyelvvizsga meg emelt töri...hogyne...

Ha tudod, hogy közgazdasági területen akarsz majd továbbtanulni, akkor érdemes lehet a Hunfalvyba jelentkezni, de ugyanúgy lehet belőled akármi, mintha gimiben végeznél, csak itt a kémia, fizika, biológia, földrajz nincsen annyira komolyan véve (1-2 évig tanítják), nem is érettségiznek belőle, helyette van közgazdaságtan meg egyéb szakmai tárgyak. Én számvitel szakon tanultam tovább, reméltem, hogy sok előnyöm származik abból, hogy ide jártam, de kb a második hétig tartott ez az előny (ennyi idő alatt darálja le a főiskola az egész hunfalvys szakmai anyagot), utána ugyanott voltam,mint aki gimiből jött.

Nyelvekből van bőven választék a suliban, olyanokat is lehet tanulni komoly szinten, amiket máshol nem, de ha nem kéttannyelvű osztályba jársz, akkor azért nem potyog az öledbe a nyelvvizsga. Itt is, mint mindenhol, vannak kimagasló teljesítmények, de ez nem az iskolán múlik, hanem rajtad. Emelt szintű érettségihez vannak fakultációs lehetőségek, de megint csak a te szorgalmad fog számítani. Tanárok: vannak nagyon jók, kevésbé jók és rosszak is. Ugyanígy az órák. Én 3 éve végeztem, nem tudom milyen lett volna más intézményben tanulni, de én annyira azért nem szerettem ide járni és utólag azt gondolom, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja az iskolának.

2016. jan. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 3-as válaszolóval. Én tavaly végeztem. A nyelvvizsga tényleg nem hullik az égből, jó, ha egyet megszerez az ember mire érettségizik. (Ha nyelvből emelt érettségit teszel és az 60%-nál jobb, jár a középfokú nyelvvizsga.)


Ha leérettségizel, attól még nem lesz foglalkozásod. Tanulhatsz tovább a suliban OKJ-s képzésen vagy mehetsz egyetemre, főiskolára, ahol majd "kiképeznek". Én teljesen más területen tanulok jelenleg, de akik maradtak ezen a pályán, ugyanazt mondták, mint az előttem szóló - pár hét után semmi előnyük nem származott abból, hogy ebbe a középsuliba jártak.


Én nagy lelkesedéssel mentem ide, és nem mondom, hogy megbántam, de ha újra kellene felvételiznem, talán máshová mennék.

2016. jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Javítom, 2014-ben végeztem.
2016. jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Sebi ide jár, szóóóóóval gyertek!! Amúgy nem rossz suli, de olyanok a módszerek, mint bármely más iskolában. A témazáró nagyadagokat általában a szünet előtti utolsó héten kapjuk meg. Ja és fontos!- a kémiát nagyon komolyan veszi a tanárnő!(de nyugi csak 1 éven keresztül van)
2016. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az egyes akkora baromságot írt, hogy az hihetetlen.

Élőszőr is a mi harmincfős osztályunkból kb. tizen akarnak a közgazdasággal foglalkozni valamennyire.

Milyen emelt töri? Mi van? Csak az teszi le aki igényt tart rá.

De ez a legnagyobb hülyeség, hogy mindenki legalább 2 nyelvvizsgát tesz le. Az én osztályomból kb ötnek van EGY nyelvvizsgája. De valszeg mindenkinek meglesz legalább a C1 az érettségi miatt, egy nyelvből.

Szóval, gratulálok, hogy ekkora idióta választ nyomsz itt másoknak.

2016. jan. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ki ez a Sebi es miert olyan fémüsz?:D


En most vagyok nulladikos, eleg kemenyek a nyelvorak.Van nehany...erdekes tanar. De amugy szeretem:)

Ami negativ

Utalok a tesi terembol a 200-ba felmenni


Elonye a sulinak: jo a nyelvoktatas,es izmosak lesznek a labaid mar a masodik honapra lol

2016. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Uhh,köszönöm a válaszokat!:)

Jövőhéten szombaton írom a felvételit elsőnek ugye a Hunfalvyt jelöltem be 2.Varga István Szki 3.meg a Petczelt József Szki és Szakiskolát már olyan "minden mindegy" alapon,mert ha a hunfalvyba nem vesznek fel a vargába biztos,mert oda nem kell központi és az úgymond legerősebb részére 4.5-ös átlaggal felvesznek nekem meg 4.8-as átlagom van.

Hát alapjáraton úgy voltam vele,hogy olyan iskolába szeretnék jelentkezni ahová felsőoktatás nélkül is ellehet helyezkedni. Ezáltal a gimit teljesen kilőttem.(Tanáraimnak nem igazán tetszett a döntésem:D) De mára rájöttem,hogy már fontos a fősuli. Az akaraterőmmel sincs baj ha valamit elhatározok azt általában teljesítem.De legfőképpen a közgazdasági szakközépeket részesítem előnyben.Később Pénzügyi számviteli karon szeretnék elhelyezkedni a fősulin.

Ezért gondoltam jó a Hunfalvy,mert a hunfalvy honlapján azt írták a szakmai gyakorlatokat elég komolyan veszik .

2016. jan. 7. 20:19
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja és még a nem adtam be,az iskolák nevét szóval ha úgy van még beírhatok mást.
2016. jan. 7. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!