Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi vagy vegyészmérnöki?...

Orvosi vagy vegyészmérnöki? Mindkettö érdekel. Melyik éri meg manapság jobban? 18L

Figyelt kérdés
Szóval, pályaválasztás előtt állok. Mindig is érdekeltek a természettudományok. 2-2.5 éve azon vagyok hogy orvosira szeretnék menni. De minnél közelebb vagyok ahoz hogy végleg dönteni kell annál több bizonytalanság van bennem. A kőkemény tanulás évekig, aztán ha orvos is válik belöllem kb30 évesen, akkor persze családot is szeretnék nagyon. Es ahogy hallom nagyon nehez összegyeztetni a kettőt foleg a sok ugyelet miatt, eleg keves fizetésér. A vegyészrménökiről nem sok minden tudok viszont annak az az elönye hogy közelebb lenne az egyetem es gondolom egy mernöki diplomával is kapnék állást, es mint mondtam a természettudományokat nagyon szeretem. Ti mit gondoltok? Megérné az orvosi amit már régóta szeretnék vagy válasszam a vegyészmérnökit, ami valamivvel konnyebb es rövidebb.?18L

2015. dec. 9. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Mind a kettővel nagyon jól kereshetsz, ebben nem hiszem hogy nagy eltérés lenne.

Azt választ amit a legjobban szeretsz. Szerintem az orvosi érdekesebb, sokoldalú, több minden lehet belőled.

2015. dec. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen érdeklődési körrel a gyógyszerészetre nem gondoltál? :) Szerintem az is egy lehetőség.

A mérnökinél a matek, fizikán is biztos nagy hangsúly van. Az orvosinál meg ugye a biológián. A szerint dönts, hogy melyik megy jobban. :D

2015. dec. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Dee már azon is gondolkoztam :)
2015. dec. 9. 18:19
 4/9 anonim válasza:

èn is pont ugyan ebben a dilemmàban vagyok, de èn mindig emlèkeztetem magam h "a biosz érdekel, hosszù tâvon az èrdekesebb, meg az emberek gyógyìtàsa, nem a matekolàs a mérnökin vagy a kèmia a gyógyszerèszetin" mellesleg monjuk én örülök ha meglesz a 80%os emelt kèmia emellett a bioszt annyira vagy többre meg se kottyan. :) szerintem ne add fel az orvosit, ên utánna bánnám egy èletre h ráadäsul mèg a lehetösègem is megvolt.. sok sikert!! :D

17/L

2015. dec. 10. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyere biomernokire :)
2015. dec. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszadóval, biomérnöki diplomával egészségügyben dolgozhatsz (laborban pl.), messze nem kell annyit ügyelni, mint egy orvosnak.
2015. dec. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen helyzetben vagyok,mint Te,kérdező.Csak nekem még van egy bő évem eldönteni.Mennyire megy a matek?Mert az elég kemény a vegyészmérnökin,révén,hogy mérnöki szak.Plusz ott van mellette a fizika és az infó,amik szintén nagyon húzósak a kémia és a matek mellett,a biológia kevesebb szerepet kap.Az orvosihoz pedig szintén kell a kémia,meg persze a biosz.A fizika is azért befigyel.Meg a jó gyomor sem elhanyagolható tény.:D Gyógyszerészeti sem lehet egy rossz választás szerintem.DE ha csak az idő és a sok tanulás tántorít el,akkor ne engedj az orvosiból!Ha azt szeretnéd szívedből,akkor válaszd azt!:)

17/L

2015. dec. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A matekkel nincs baj, integrálás es deriválás is megy. Szeretni szeretem is. Kémiabol vannak hianyossagaim, a szerves kémia az egyetlen ami okés. Viszont érdekleni érdekel, csak nagyon gagyi tanárt fogtam ki gimnáziumba, Talán ez egy kicsit hátrány vegyészmérnökin :S
2016. jún. 26. 20:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Valaszd azt, amit a lelked melyen szeretnel. Viszon "ne az hatarozza meg, hogy hova mesz tovabbtanulni, amit megtanultal kozepiskolaban, hanem az, amivel kesobb foglalkozni szeretnel". Most egykori kemiatanaromtol ideztem. Gyogyszereszetet tanulok, a kozepiskolai biosz es kemia messze jar, nagyon messze attol, amit egyetemen tanulunk. Gondolom ez orvosin sincs maskent. Szoval az egy dolog, hogy most szereted a bioszt, de ez nem jelenti azt, hogy egyetemen is szeretni fogod az anatomiat, elettant es a biokemiat. Hidd el sok orvosis ismerosom van es meg egyik sem mondta hogy szereti ezeket a targyakat. Persze ki tudja, lehet te ritka kivetel leszel :D
2016. jún. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!