Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy biomérnöki vagy egy...

Egy biomérnöki vagy egy vegyészmérnöki diploma nagyobb befektetés? (mindkettő a BME-n)

Figyelt kérdés

Mindkét tudományterület érdekel, leginkább a kutatás, de szívesen dolgoznék az iparban is, itthon és külföldön egyaránt.

Sok véleményt hallottam már, mindenki mást mond és kíváncsi vagyok, hogy a hozzáértők mit gondolnak erről, esetleg olyanok akik mindkét szakot elvégezték.



2015. máj. 27. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Vegyészmérnök. A biomérnökivel azt hallottam nem nagyon lehet elhelyezkedve. Bár a múltkor megdöbbenve hallottam azt is, hogy BMEn végzett vegyészeket 250 bruttóval vesznek fel, ha egyáltalán találnak állást. Elszomorító, hogy egy ilyen értékes diplomával is ez a helyzet és nem is vidéki helyzet, azt inkább hagyjuk is. Gyógyszerész nem érdekel? Azzal még mindig jobb a helyzet.
2015. máj. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsi elhelyezkednit akartam írni a 2. mondatban.
2015. máj. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a hosszabbtávú jövőt tekintjük akkor biomérnök, mert abban nagyon nagy lehetőségek vannak, ami előbb-utóbb realizálódik is.


Rövidtávon 5-10 éven belül nagyon hektikusan változhat, attól függően, hogy milyen cégek milyen stratégiát folytatnak, mit visznek távolkeletre, mi erősödik Európában, milyen a kormánypolitika Magyarországon, milyen ügyes a polgármester a városodban.

2015. máj. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Én is ezt gondolom a biomérnöki szakma és tudományterület nagyon nagy robbanás előtt áll. Legjobb esetben 5 és fél év múlva végzem el az egészet, remélem majd történik addig valami, ha meg nem,akkor átképzem magam vegyésszé amennyire csak lehet, szóval szerintem a biomérnökit fogom választani a nagyobb lehetőségek illetve a biokémia iránti érdeklődésem miatt:).


Örülnék még válaszoknak, véleményeknek, szóval kérlek írjatok:D

2015. máj. 30. 21:51
 5/6 anonim válasza:
Én most végeztem el az első évemet biomérnökin(BME), és ahogy látom sztem mind2vel nagyon jól ellehet helyezkedni, de egyre nagyobb a kereslet a biomérnökök felé, akár Richterről van szó, akár más vegyipari vállalatról. Ezt nekem MSc-s vegyészménrök társam mondta, aki most a Richternél dolgozik, és ha ez jelenet valamit, már engem is felvettek nyárra vegyész gyakornoki állásba, miközben biomérnökit csinálom. Szóval nagyon nagy az átfedés a két szak között.
2015. jún. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Felvettek, szóval én is biomérnök palánta leszek!:)

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2015. júl. 26. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!