Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha angol irodalmat akarok...

Ha angol irodalmat akarok tanulni, nem csak tanulni, de elmélyedni is benne, milyen szakra menjek?

Figyelt kérdés
2015. dec. 13. 04:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bármire. Mellette meg foglalkozz vele hobbiként.


Amúgy ha ezt akarnád tanulni, eléggé nyilvánvalóm hogy anglisztikára kellene menned. Vagy mégis mit gondoltál?

2015. dec. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A szakot anglisztikának/angol nyelv és irodalomnak/britannisztikának hívják.(Egyeteme válogatja, hol minek)


Amúgy számíts rá, hogy a legtöbb helyen ahol ilyesmit tanítanak, ott nem csak az angol irodalmat, hanem az amerikait is fogják nyomatni, tetszik-nem tetszik. Meg mellette vagy tucatnyi más tárgyat(brit történelem, amerikai történelem, nagyon részletesen). Ja és angolul.

2015. dec. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az anglisztikát tudom, ismerem. Igazából erre számítottam. Töri, irodalom, országismeret, mind az angol, mind az amerikai irodalom, töri, országismeret.

Igazából ez érdekelne.

De más szak nincs? Osztatlan tanárin mennyivel másabb az angoloktatás?

2015. dec. 13. 14:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvalóan kevesebb hangsúlyt kap az angol kultúra, mint nem tanárin. De igazából semmi nem akadályoz meg abban, hogy önállóan megkeresd egy-egy BTK tanári és nem tanári mintatantervét.

Nem egészen értem, hány szakot szeretnél még, ami ezzel a témával foglalkozik, illetve mit szeretnél még, mit keveslesz az anglisztikában.

2015. dec. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!