Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit és hol tanuljon alapszakon...

Mit és hol tanuljon alapszakon illetve mesterképzésen az aki pénzügyi elemző, befektetési tanácsadó akar lenni?

Figyelt kérdés

Érdekel a vállalatvezetés/alapítás/szervezés is (alapból is hasznosnak tartom ha egy elemző ért ezekhez, elvégre ezeket is elemzi) úgyhogy ha arra is kitér a szak akkor mégjobb.


Köszönöm előre is!



2015. dec. 13. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A pénzügy és számvitel szakról beszélsz :) Itt tanulsz vállalatgazdaságtant, menedzsmentet, ill. nyílván rengeteg befektetésekkel/tőzsdével kapcsolatos tárgyad is lesz. A GTK-n kb. a legnehezebb szak (persze nem egy orvosi/jog), de a messze a legkeresettebb. Ha akarsz, elmehetsz utána Pénzügy Msc-re is.
2015. dec. 19. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az alkalmazott közgazdaságtan nem lenne jobb választás később közgazdasági elemző mesterrel? Pénzügyről el lehet menni közgazdasági elemző mesterre? Ha igen, mik a feltételek és milyen nehéz ezeket a feltételeket teljesíteni, hogy atvegyenek?
2016. febr. 4. 13:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, arra a mesterre nem lehet PSZ-el menni. Igazából attól függ milyen elemzőről beszélünk. Ha egy ország piacát, gazdaságpolitikáját akarod elemezni, akkor ehhez közelebb áll a közgazdaságtani vonal. Ha pedig inkább bankokhoz, befeketetési alapokhoz, vállalatokhoz mennél mint elemző/tanácsadó, akkor inkább az üzleti oldal való neked (aka Pénzügy, vagy a mostanában indult Biztosítási és Pénzügyi Matematikus). Szerintem dönts érdeklődésed szerint. Egyikkel sem fogsz éhezni, illetve hosszútávon úgyis inkább a gyakorlat számít.
2016. febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pénzügytől azért félek mert nem akarom könyvelőként végezni. Vállalatok részvényeit (pl Google, Tesla) szeretném elemezni, azokkal kereskedni. A számvitelt viszont nem szeretem de lenyelem ha közelebb visz ahhoz, hogy elemző legyek. Kozepsulis mikro/makro megy is és szeretem is.
2016. febr. 4. 15:01
 5/7 anonim ***** válasza:
"Nem akarom könyvelőként végezni" - ez az én fejemben is sokszor megfordult, igen. Szerintem azért hasznos a számvitel, de szerencsére lehet pénzügyre szakosodni. Fontos, hogy jó suliba menj (én BCE-re járok, de BME meg BGE is úgy hallom jók) és akkor nem fenyeget az a veszély alapszak után sem hogy nem diplomás munkád lesz (mint könyvelő). Ha mestert is csinálsz mellé, akkor pedig mindegy hol végzed, egyáltalán nem fenyeget ez a veszély :) Amúgy pedig sokféle úton végezheted elemzőként. Ha a közgazdaságtan felé húz a szíved, menj oda. Átjárható az üzleti/közgazdaságtani oldal. Az általad említett dolgok viszont sokkal inkább pénzügyes területek (tőzsde, befektetés, tanácsadás).
2016. febr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, tényleg sokat segít a válaszod és kicsit meg is nyugodtam :D egy valamit még nem értek:


két féle pénzügy mester képzés van? Mert találtam egyet a corvinus ktk karán is és a Corvinus GTK karán is.


Gtkn: [link]


Ktkn: [link]

2016. febr. 4. 15:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem annyi a különbség, hogy az esti tagozaton (K kar) nincsenek specializációk. Azt nem tudom miért külön kar indítja.. gondolom így megoszlik a terhelés vagy valami :)
2016. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!