Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulási lehetőségek?...

Továbbtanulási lehetőségek? Milyen szakot jelöljek meg?

Figyelt kérdés
Végzős diák vagyok, év végén érettségizek, de nagyon kétségbe vagyok esve. Legkésőbb február 15-ig el kell dönteni, hogy hová szeretnék jelentkezni. Elsőnek anglisztikát szerettem volna, aztán rájöttem, akármennyire szeretem a nyelvet, nem igazán bírnám a folyamatos angol tanulást (angol történelem, irodalom) plusz ismerőseimtől tudom, nem biztos hogy eltudok vele helyezkedni. A jegyeim jók, 4-es matek, többi érettségi tantárgy 5.Németből tettem előrehozott érettségit és van nyelvvizsgám, angolból januárban megyek. A kereskedelem és marketing szakon gondolkodtam még, viszont azt mondták az nagyon magolós szak, de szerintem azzal el lehet helyezkedni. Nővérem pénzügy számvitelen van, viszont olyan, vagy hasonló szakra azért nem szeretnék menni, mert egyszerűen nem szeretem a matekot. Már ott tartok, hogy elmegyek valamilyen FOSZK képzésre 2 évre, mert nem tudom mitévő legyek. Nem akarok rosszul választani. Esetleg van valaki, aki tudna nekem pár szót mondani a kereskedelem és marketing szakról, vagy ami szerinte jó?

2015. dec. 13. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmit nem írsz arról, miért is mennél erre a szakra.
2015. dec. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Talán ez az egy, ami érdekel. Vagy lehet csak azért, mert nincs más lehetőség. A felvit folyamatosan nézegetem, de egy szak sem fog meg. És a marketinggel ha nyelvet jól tudom, akkor külföldön is el lehet helyezkedni, vagyis szerintem.
2015. dec. 13. 22:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne legyenek illúzióid, a ker-mark is közgazdászképzés, és mint olyan, természetesen vannak tisztán matekos, illetve gazdasági, de erősen matekra épülő tárgyak is- még ha nem is annyi, mint egy psz-en. Viszont nem tudom, mit értesz hasonlóság alatt, de a két szak kb 60%-ban megegyezik, nálunk legalábbis biztosan, úgyhogy ezt vedd számításba. Ellenben mindenképpen többet ér, mint egy FOSZK vagy anglisztika. Mellé nagyon nem lősz, mert tényleg eléggé piacképes diploma és sokfelé el lehet vele helyezkedni. Javaslom, hogy nézd meg abban az intézményben a tantervet, ahol gondolod a továbbtanulást, és ha nem tudod, hogy 1-1 kurzus mégis mit takar, nyilván a nővéred nagyjából el tudja mondani. Egyébként kevésbé magolós, mint pl. egy bölcsész vagy jogász szak :)
2015. dec. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze, gondoltam van benne matek, mivel gazdasági tantárgy, de pl pénzügy számvitelhez képest jóval kevesebb.

Elsősorban olyan szakokra próbálok összpontosítani, amivel tuti, hogy eltudok helyezkedni és valamennyire érdekel is, ezért állapodtam meg a marketing szaknál, mert itt pl a nyelveknek is nagy hasznát tudom venni.

Köszi a segítséget!

2015. dec. 14. 20:35
 5/6 anonim ***** válasza:
És miből gondolod, hogy ezzel biztosan el tudsz helyezkedni?
2015. dec. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem szereted a matekot, akkor bármilyen gazdasági szak felejtős. Igazából az szinte mindenhez kell, ami tisztességes jól fizető szakma.
2015. dec. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!