Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diszkalkuliás vagyok, fizikus...

Diszkalkuliás vagyok, fizikus akarok lenni. :D Hogy tanuljam meg?

Figyelt kérdés

Már az alapműveletekkel is gondjaim vannak... Hogy tanuljak meg egyáltalán számolni? És hogy lehet megtanulni a képleteket úgy, hogy a fejemben maradjanak? Egyébként kimondottan értelmes vagyok, könnyen tanulok, ez alól csak a számolás kivétel, és a képteletek megtanulása, észben tartása. De ha fizikus már nem is leszek :), orvos igen, az orvosi egyetemhez viszont kell a kémia és fizika, amihez pedig a matekra van szükség. Ami nem megy. Totál el vagyok keseredve. Hogy tanuljak meg számolni? Próbáltak megtanítani nekem számolási technikákat, de csak úgy megy, ha használom az ujjaimat (vagy a számológépet, persze, remek találmány). A számolást még meg lehet oldani számológéppel, de a képleteket képtelen vagyok egy óránál tovább észben tartani. Mihez kezdjek így?

6 éves korom óta álmom, hogy orvos legyek (vagy fizikus :P). Most emiatt befellegzett?


2010. márc. 23. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
akkor nem ez a te utad...
2010. márc. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Végülis... Einstein is hülye volt..
2010. márc. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
ÍJ öcsém, tegyél le róla.
2010. márc. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom,hogy ez segítség-e neked,de egy pl.,hogy mit akarok írni:

mondjuk van egy képlet: a*b.Talán úgy könnyebb megjegyezni,ha ezt a mondókát mondod magadban:az "a" összeházasodott a "b"-vel.

Nem tudom,hogy befellegzett-e a fizikusi pályádnak,de sok sikert.

2010. márc. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Húha...attól tartok, ha diszkalkuliás vagy, a fizikus szakma nem neked való. Még azok is megszívják az egyetemen (pl BME) akik OKTV helyezettek voltak , kegyetlenül nehéz. Az a baj leginkább, hogy ott még függvénytáblázatot sem használhatnak, tényleg mindent fejben kell tartaniuk, ha az nem megy, semmi esély.

Hány éves vagy? Még nincs lefutva a dolog, hátha elkezd érdekelni valami, amihez nem kell matek vagy fizika...

2010. márc. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Vannak különböző technikák a képletek megtanulására, például színekre fordítani a számokat és a betűket.

Kipróbálhatod azt is, hogy hangosan felolvasod a képleteket, vagy többször leírod, és átolvasod őket.

Az orvosin a fizikában és a kémiában csak az alapműveletekre lenne szükség, bár a statisztikán még a gyökvonás is előjöhet.

2010. márc. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!