Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljam a matekot?...

Hogyan tanuljam a matekot? Lehet egyáltalán tanulni, ha valaki nem ilyen beállítottságú?

Figyelt kérdés
Középsuliban elég rossz voltam matekból, és félek hogy az egyetemet nem fogom bírni, mert nem vagyok valami jó matekból. Ajánlanátok valami módszert hogyan áljak hozzá a matek megértéséhez és tanulásához, mert lehet, hogy eddig a módszerben volt a hiba.
2011. jún. 19. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlás a kulcsa. Egyetemen pedig kiváltképp. Még ha meg is érted egyből, akkor is gyakorolj majd mellé sokat, mert ezek az egyetemi tanárok tudnak olyanokat feladni, hogy a vizsga kiadása után 300 ember széttárt karokkal kínosan röhögve néz egymásra.

De félni nem kell tőle. A középiskolai eredmény nem dominál már egyetemen, nem indulsz rosszabb esélyekkel.

2011. jún. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Több gyakorlás mint tanulás a kulcsa.
2011. jún. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
milyen szak? a közgázos matek szerintem mindenki számára megoldható legalább egy kettes szintre, mérnöki is elég sablonos, tényleg csak gyakorolni kell sokat. matematikusnak meg gondolom nem jelentkezel. én matek szakos vagyok, és eddig azt tartottam magamról, hogy jó érzékem van hozzá, de ez a geometria már tényleg kegyetlen...
2011. jún. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
gépészmérnöki, vagy járműmérnöki, de még nem dönöttem el melyiket szeretném
2011. jún. 19. 16:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az attól is függ, hogy milyen szakra fogsz járni és ott menyire kell a matek.

Szerintem általában analízis (függvénytan) van. Ami szerintem egyáltalán nem egyszerű (határértékszámítás, deriválás, integrálás), főleg, ha nem tanult ilyesmit az ember középiskolában, azaz nem emelt érettségire készült.

Tehát én ajánlanám, hogy ezt a témát nézd át: függvények ábrázolása, jellemzése. Ha van egy kis kapacitásod még, akkor középiskolásoknak szóló függvénytanos részt is nézegess legalább, ha nem is tanulod meg. Csak hogy legalább a szavak ismerősek legyenek.

Más hasznos téma lehet még a valószínűségszámítás és a statisztika.

De mondjuk egy műszaki szakra inkább a geometriát ajánlanám.

Én matektanár vagyok és a fősulis, egyetemis években sose volt gondom a geometriával, sőt!!!

Szval szerintem mindenkinek az megy gyengébben később is, amiből nem biztosak az alapok.

Ha a tanulmányok során úgy érzed, hogy valamelyik terület nagyon nem megy, akkor vedd ellő a középiskolai könyvet és tanuld át a megfelelő részt!

Az alapok fontosak!!!

2011. jún. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én gépészen vagyok...pontosabban mechatronikán. Egyáltalán nem sablonos, hisz mérnökként mindig más és más feladatokkal szembesül az ember. Hát a geometriát, algebrát meg az analízist kéne vágjad valamennyire. Nézd át ezeket kegyetlenül mert nekem is voltak csoporttársaim akik zéró matekkal jöttek, viszont el is búcsúztak. Meglátod, sok számot nem fogsz látni, inkább betűket (azon belül a görögökkel).

Módszer a matek tanulásához?...számolni szeretni kell. Ha te nem szeretsz oldalas levezetéseket meg feladatokat oldani akkor felejtsd el ezt a szakot. Ez a szak a számolásról szól. Van, hogy egy vizsgára kb 30 oldal van csak de egy hónapodba telik, hogy megértsd a logikáját és kibogozd, hogy mi honnan ered.

Sokat kell gyakorolni, a képleteket ne magold hanem logikusan vezesd le és ha tudod, hogy honnan jött ki akkor máris hamarabb megjegyzed. Az ilyen sin, cos, Pitagorasz-tétel, szögfüggvények az alap. Általában van egy rajz és azon alkalmazzák ezeket a tételeket és ha nem tudod még el sem tudsz indulni belőlük.

Azt ajánlom, hogy ne tanuld a matekot, hanem szeresd meg. A magolást felejtsd el, mindennek van logikája, olyan nincs, hogy ez így van mert így van. De az jó jel, hogy legalább aggódsz emiatt. Szerintem menni fog, ha odaállsz és nem csábít el a buli meg a szabad élet.


Sok sikert!

2011. jún. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Szerintem ne kínlódj,menj teológiára,philológiára.Ott nincs matek.
2015. dec. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!