Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mostanában mindenhol azt...

Mostanában mindenhol azt látom, hallom, hogy mérnöki vagy informatikai pályára éri meg menni?

Figyelt kérdés
Mivel jók az elhelyezkedési lehetőségek, és a fizetés sem utolsó. Ha most mindenki ezeknek megy, akkor pár éven belül nem fognak eltelítődni a szakmák? Vagyis akkor is lesz álláslehetőség?

2015. dec. 15. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem fognak telitodni, mert egyre tobb ilyen szakemberre lesz szukseg, kulonosen ha europai szinten nezzuk.


Mar 15 eve is a mernokok es informatikusok voltak a legkeresettebbek, es valoszinuleg igy lesz 15 ev mulva is.

2015. dec. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amugy meg messze nem megy mindenki annak, eleve egy mernoki vegzettseget nem olyan egyszeru megszerezni.
2015. dec. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Esélyes, hogy telítődni fog a piac. Nekem is van egy két mérnökit végzett ismerősöm aki a bölcsész mellett áll a gyorskajáldában.

Semmi nem garantált, főleg nem a stabil, jól fizető állás.

2015. dec. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg lesz álláslehetőség.

Az ok roppant egyszerű: egyfelől nem megy mindenki ezekre a szakokra, másfelől nagyon nehéz elvégezni őket.

A jelenlegi pontos adatokat nem tudom, de pár éve még valamivel több, mint 60% volt a lemorzsolódás az egyetemi informatikai képzésben országosan. A mérnökökre vonatkozó adatokat nem tudom, de átlagosan 40% körüli a lemorzsolódás, és van egy elég komoly tippem, hogy ők is felfelé húzzák az átlagot. Úgyhogy igen, valószínűleg lesz munkája annak, aki ilyen szakon végez.

2015. dec. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen de érteni is kell hozzá... Én nem tudnék lediplomázni ilyenekből.
2015. dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!