Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Debrecenben indul mostanában...

Debrecenben indul mostanában valamilyen államilag támogatható OKJ-tanfolyam? (főleg informatikai és elektronikai terület érdekelne) Vagy idén már csak szeptemberben?

Figyelt kérdés
2012. márc. 16. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem államilag támogatható, hanem államilag támogatott - nem mindegy!
2012. márc. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszadó! Persze, nem mindegy, pont azért írtam föltételes módban, mert nem vagyok benne biztos, hogy amiért valamihez odaírják, hogy "ingyenes, államilag támogatott" az rám is valóban vonatkozik-e, ilyen formában:


Igaz még nincs OKJ-szakmám, de idén már a 23-at töltöm.. Ha jól tudom nappali képzéseken ez a korhatár (vagy már 22), viszont tudomásom szerint tavaly változott is 1-2 vonatkozó szabály.. Szóval egy kicsit árnyaltnak tűnik most a kép számomra.

2012. márc. 16. 18:40
 3/5 anonim válasza:
Mikor töltöd a 23-at, illetve hányadik életévedet töltötted be, mikor az első osztályt kezdted?
2012. márc. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A 3. válaszadó vagyok, ezt találtam pontosan következő oldalon [link] :

Hány éves korig lehet az iskolában ingyenes szakképzésben részt venni?

Nappali rendszerű iskolai oktatásban abban az évben kezdheti utoljára a tanuló a tanévet, amelyben betölti a 22. életévét (általános iskolai oktatás esetén a 16. életévét). Ha azonban az általános iskola első évfolyamát a hetedik életévében kezdte meg, vagy ha olyan szakképzésben vesz részt, amelyben a szakképzési évfolyamok száma meghaladja a kettőt, akkor abban az évben kezdhet utoljára tanévet, amelyikben a 23. életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló esetén, valamint a súlyos beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő tanuló esetén, továbbá, ha a tanulmányi követelményeket azért nem tudták teljesíteni, mert a tanuló tartós gyógykezelés alatt állt, a fentiekben meghatározott életkorhoz három évet hozzá kell számítani.

2012. márc. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Idén töltöm a 23-at és 7 évesen mentem az első osztályba, tehát ha jól értelmezem, akkor idén még elkezdhetnék akár egy éves nappali OKJ-t is. 2 évesre már csak estin vagy nappali+estin (1+1 év), esetleg levelezőn, ha ez így lehetséges egyáltalán..


Viszont ha jól értesültem, akkor történt itt egy kis változás is:

"a korábbi szabályoktól eltérően a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 60. § (2) alapján:


„(2) A tanuló attól az évtől kezdődően, amelyben


a) nyolc évfolyamos általános iskola esetén tizenhatodik,


b) középiskola és szakiskola esetén huszonegyedik


életévét betölti, kizárólag felnőttoktatásban kezdhet új tanévet.”

2012. márc. 17. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!