Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Általános orvos kontra állator...

Általános orvos kontra állatorvos. Melyik járhat hosszútávon több előnnyel? Pro és kontra érvekre lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
Bár ilyen nincs, de melyik lehet a jobb? Mik az előnyei és hátrányai? Egy éve ezen gondolkozok, hogy melyik állna hozzám közelebb. Érveket és ellenérvekre vagyok kíváncsi.

2015. dec. 16. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Édesapám Állatorvos, valamint most az elmúlt 3 hónapban beszélgettem pár végzőssel

Nővérem végzett orvostanhallgató, jelenleg rezidens.

Állatorvos:

Pro: megcsinálsz 5 évet és szinte rögtön munkába állhatsz, ha valaki hajlandó fogllakoztatni, majd max 1 évet követően elvégzel még másfél év szakállatorvosit és onnanstól rendelőt is nyithastz, ha van pénzed kedved.

Ha elég talpraesett vagy, akkor az egész országból szerezhetsz kapcsolatokat, ami a későbbi munkád során jól jöhet, ha valami spec. dolgot csinálsz.

Egy személyben leszel(hetsz) gyógyszerész és orvosa több, mint 1 fajnak. Rengeteg emberrel ismerkedhetsz meg(a lapostetű bunkókon át, az igazán kellemes emberekig bezárólag...ezek volnának az állattulajdonosok, a teleptulajdonosok, állatgondozók, a kollegák, a tanári kar(ami Mo.-n egyre színvonalatlanabb lesz).

Nincsen fizetett ügyelet, ha rendelőt niytsz(egyébként csicskája vagy valakinek).

Könnyű piaci rést találni (egzotikus állatok[hüllő, vadászgörény, díszmadarak, patkányok, stb...], mesterséges megtermékenyítés kutyáknál stb...).

Kontra: Az emberek(lásd korábban)

Meg kell tanulni több fajt(lásd előbb)

Gyógyszerészet(az emberorvos is megtanulja, de nem kell annyit fejben tartani a munkája során, mint egy állatorvosnak).

Tanári kar.

Kolégák.

Hozzá nem értő, de a dolgodba beleugató gazdák, érintettek.

Az üllői lovaskorházi gyakorlat.

Utána kell menni annak, hogy munkád legyen.

Nemelég a beteggel foglalkozni, még a gazda lelkét sem árt ápolni.

A beteg nem beszél, de annál többet harap(na) és karmol(na).

Ha nincs fizetés a környéken, akkor neked sem lesz, mert a TB nem támogatja....

Ha rendelőt nyitsz, akkor válalkozó igazolvány nélküli vállalkozó leszel(a kamarai számod lesz a vállalkozói számod ekvivalense, de...), ami a pályázatoknál baszakodásokra adhat okot.


Ember orvos: (nos ebbe kicsit kevésbé látok bele)

Pro.: Ha háziorvos leszel egy kis faluban, akkor max kenyeret kell venned a boltban....

Állami majdnem fix fizetés

Ha van arcod hozzá, akkor paraszolvencia.

rengeteg embert ismerhetsz meg itt is....(a korábbi jellemzés itt is igaz, csak itt az állat és a gazda egybe van gyúrva)

TB.

Kontra: 5 év a diplomáig, de utána még rezidensként a választott szakodban el kell tölteni még 3-4 évet is akár és akkor még ott van, hogy lehet nem is vesznek fel rezidensnek.

Az állami majdnem fix fizetés édeskevés

Ügyelet minden mennyiségben.

Tanári kar.

A vizsgákon vagy 2 évet tuti csúszol, ha nem vagy 5.0.

Háziorvossághoz venni kell egy praxist, ami ergya sok.

A beteg beszél és még hülye is...valamint harap(na) és karmol(na), ha megtehetné.

Akkor is van beteg, ha nincs fizetés a környéken, beleértve a tiedet is.

Nincs annyi maszekolási lehetőség, mint az állatorvosin.

Lehet, hogy lesznek sznobok a csoportársaid között..

Lehet leszenk idegesítően vallásos csoporttársaid(ha te is az vagy no offense, de én ilyen zsigerből ateista vagyok és egyszerűen sérti a fülemet...és ezért messze elkerülöm az olyan helyeket, ahol ilyeneket hallhatnék, mert bár szóvá nem tenném, magamban fortyognék, de ez egy hosszú sztori).

A klinikák állapota magyarországon embertelen sokszor.

Az embert állami szinten módszeresen kizsigerelik.


De igazából....mindkettőre igaz, hogyha ez neked egy hivatás és nemcsak valami, amit csinálsz, mert valamit kell, akkor a pro-k és kontrák ellenére megtalálod a szépséget bennük és csinálni fogod....ja és midnekettővel jár a "Dr." a neved elé :P

2015. dec. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ennél kimerítőbb választ nem is kaphattam volna. Még gondolkozom rajta, februárig van időm, még utána módosítani is a sorrendet. Talán állatorvosira dőlök egyelőre, aztán kitudja. Talán jobban élvezném.
2015. dec. 17. 13:54
 3/5 A kérdező kommentje:
Kieg: Ateista vagyok dettó. Harap, karmol hasonlatodat kiemelném, felnevettem.
2015. dec. 17. 13:58
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Örülök, ha sikerült vidámságot csempésznem, az egyébként kaotikus eszmefuttatásomba. :)
2015. dec. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
95%

"A vizsgákon vagy 2 évet tuti csúszol, ha nem vagy 5.0."


Baromság. Gimiben 3,9 volt a legjobb átlagom. Orvosit nulla csúszással két pótvizsgával cum laude végeztem.


"A beteg beszél és még hülye is...valamint harap(na) és karmol(na), ha megtehetné."


A beteg harap és karmol.


"Akkor is van beteg, ha nincs fizetés a környéken, beleértve a tiedet is."


Azért ha kevés is, de fizetés mindig van.


"Lehet, hogy lesznek sznobok a csoportársaid között.."


Nem lehet, hanem biztos.


"Lehet leszenk idegesítően vallásos csoporttársaid"


Tapasztalataim szerint általában messze ők a legjobb orvosok, mert az ember is érdekli őket, nem csak a betegség. Továbbá nem annyira egoisták, mint a tipikus ateisták, akiket a dolce vitán kívül semmi nem érdekel. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok keresztény.


"A klinikák állapota magyarországon embertelen sokszor."


A klinikák állapota egész jó, többségük frissen van felújítva. Már ha tudod, hogy mi az a klinika...


"Az embert állami szinten módszeresen kizsigerelik. "


Ez viszont igaz.


Én emberorvosként az állatorvost ajánlom.

2015. dec. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!