Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás céljából mit...

Továbbtanulás céljából mit előnyösebb választanom: pszichológiát vagy magyar irodalmat? (bőv. Lent) /Egy tizenkettedikes diáklány/

Figyelt kérdés

A pszichológia nagyon felkelti az érdeklődésem s az utóbbi időben kezdett el foglalkoztatni igazán. Szeretnék emberekkel dolgozni, segíteni rajtuk, megérteni helyzetüket :)

Irodalom: Nagyon szeretem a verseket és főként a szerelmi témájú alkotásokat. Régi klasszikusokat olvasni unok egy kicsit, nyíltabb vagyok a kortárs irodalomra. Így mennyire érné meg ezzel foglalkozni a jövőben?

+ Szeretek és állítolag tudok is fogalmazni (szoktam írni történeteket, gondolatokat)



2015. dec. 18. 19:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Embereken segíteni máshogy is tudnál. Pszichológia mindennel együtt kb. 8 év tanulás.

Arról meg van elképzelésed, hogy az irodalom iránti lelkesedésből hogyan lesz pénzed? Inkább hagyd meg hobbinak. Ráadásul magyar szakon sok nyelvészet is van, amit nem biztos, hogy szeretnél.

2015. dec. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Magyartanárnő szeretnék lenni, ha az irodalom mellett döntök.
2015. dec. 18. 19:54
 3/14 homo ludensz ***** válasza:
100%

A pszichológia /lélekkel foglalkozó tudomány/ az én olvasatomban nagyon sokrétű tudást feltételez.

Magyartanárként talán ráérzel a lélek olyan rezdülésére(?) megnyilvánulására(?) mikor valaki eljut oda hogy papírra veti. A kettő néha találkozik ha másutt nem hát a pszichiátrián.

A "mennyire érné meg" az nem egy pályaválasztóhoz illő kérdés azt inkább hagy meg a piaci kofáknak.

2015. dec. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Elég szoros kapcsolatban áll a kettő egymással, főként az irodalom a pszichológiával. Ez sokszor észlelhető.

Mintha nem kellene gondolkodni anyagi keretekben is... sajnos ez a világ lassan csak a jó megélhetőségekről szó, én legalább felteszem magamnak a kérdést, hogy szeretném-e az adott szakmát.

2015. dec. 18. 21:46
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Tanárszakon nem csak irodalmat fogsz tanulni. Tanítani meg egészen más, mint szeretni.
2015. dec. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 homo ludensz ***** válasza:
72%

Az emberben ott lappang a tanítási ösztön(vágy) is mint a színészi és sok más egyéb is. Jelenleg a tanári pálya hát....nem egy bárhol bármikor valutára váltható jövőkép.

Amennyiben úgy érzed olyan erős az ez irányú elhivatottság érzése benned akkor kacérkodhatsz a gondolattal.

A katedrán állva bizony lehet olyan kemény kobak aki nehezen törhető fel,de ezt pszichológusként is megtapasztalhatod.

2015. dec. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Valóban, nehézségekkel mindenhol fogok találkozni :)
2015. dec. 19. 22:45
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Szia! :)

A pszichológiával én is szemeztem, mert volt tavaly pszichológiánk és imádtam, de hamarabb kellett volna rá döbbennem és nem szeptemberben, mert a felvételi nehéz hozzá.. Mert valljuk be, 445 pontot összekaparni nem könnyű. Az a probléma, hogy annyira népszerű és felkapott, hogy már lassan a pszichológusokkal is Dunát lehet rekeszteni.

DE! ha te szereted, érdekel és betudsz kerülni, akkor hajrá! ;)

A magyar szak szerintem nagyon jó és igazi kihívás tanítani. :) Az egyik tanárom azt mondta, az igazi kihívás általános iskolásokat tanítani. :D Én mondjuk a pedagógiát néztem ki magamnak, én oda is szeretnék menni. :)

Egy szintén tizenkettedikes diáklány

2015. dec. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 homo ludensz ***** válasza:
56%

A pszichológusokra mindig lesz kereslet úgy szintén a tanárokra is. A klinikai szakpszichológusból azért nincs annyi hogy Dunát lehessen velük rekeszteni.

A jó magyartanár ha visszaemlékeztek szintén olyan hogy meghatározhatja egy ember lelkületét,legbensőbb énjét és a jövőképét.

Fogadni mernék lányok hogy versfaragással is próbálkoztatok.

2015. dec. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ó, nagyon megörvendeztettetek ezekkel a hozzászólásokkal! :)

Örvendek, hogy van aki látja értelmét és helyét ezeknek az állásoknak a jövőben! Bár, még mindig uralkodik rajtam a döntésképtelenség, hisz nagyon vonz mindkettő :))

2015. dec. 20. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!