Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás céljából mit...

Továbbtanulás céljából mit előnyösebb választanom: pszichológiát vagy magyar irodalmat? (bőv. Lent) /Egy tizenkettedikes diáklány/

Figyelt kérdés

A pszichológia nagyon felkelti az érdeklődésem s az utóbbi időben kezdett el foglalkoztatni igazán. Szeretnék emberekkel dolgozni, segíteni rajtuk, megérteni helyzetüket :)

Irodalom: Nagyon szeretem a verseket és főként a szerelmi témájú alkotásokat. Régi klasszikusokat olvasni unok egy kicsit, nyíltabb vagyok a kortárs irodalomra. Így mennyire érné meg ezzel foglalkozni a jövőben?

+ Szeretek és állítolag tudok is fogalmazni (szoktam írni történeteket, gondolatokat)



2015. dec. 18. 19:33
1 2
 11/14 anonim válasza:

Elsős fősulis vagyok tanító szakon, azt hiszem, a kettő kicsit ötvöződik itt... :D

Rengeteg tárgyunk van/lesz, ami a pedagógiával, módszertannal foglalkozik, minden alsós tárgyra lebontva. Még alsós tanítónak is lesznek nehéz irodalmi kurzusok(ahogy én nézem): Magyar irodalom, Világirodalom, Irodalmi alapfogalmak, stb(plusz ugye a nyelvtani oldal még egy másik kutya). A pszichológia sem egyszerű, nekünk most van Bevezetés a pszichológiába kurzusunk, de nem olyan, mint képzeltem. Nem esetekről beszét a tanár, hanem mondjuk Freud-ról, meg több pszichológusról, az elméleteikről, ill. egyéb dolgokról, figyelem fajtái-felépítése, gondolkodás, ezeknek a modelljei, és rengeteg hasonló dolog. Én nem szeretem, mert nem azt kaptam, amit vártam. A többi félévben is lesz pszichológiai tárgyunk, pl Fejlődéslélektan, Pedagógia pszichológia.

Nekem úgy néz ki, egyik sem fekszik... :D

Azt tudom ajánlani, ha a tanításban gondolkodsz, hogy magyar nyelv és irodalom műveltségterületes tanító legyél(akkor 5-6.-ban is tanítod), vagy valahova magyar szakosnak indulj el, esetleges mentálhigiénés plusszal bármelyik esetében. Ha a pszichológia felé húz a szíved, ajánlom a sérült(pl siket-nagyothalló) emberekkel foglalkozó szakember legyél, nagyon kevés ebben az irányban tevékenykedő pszichológus, de keresett.(anyukám barátnőjének 13 éves hallássérült fia van, válás után vannak, stb, és mivel a kisfiú képekben gondolkodik, nem is egyszerű vele, de nem csak ő az egyedüli).

Bárhogy is döntesz, drukkolok, hogy jó irányba menj, mert a saját példámból kiindulva nem biztos, hogy elsőre sikerül eltalálni :)

19/L

2015. dec. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm hosszú válaszod, tapasztalataid megosztását!
2015. dec. 23. 16:06
 13/14 anonim ***** válasza:
Mindenesetre ha magyartanár akarsz lenni, akkor nem magyar szakra kell menni (csak irodalom nincs is!), hanem magyartanári szakra, amihez még egy szak kell. De ha unod a régi klasszikusokat, akkor nem tudom, hogy fogod őket tanítani. Magyar szakkal még könyvkiadónál vagy folyóirat szerkesztőségében helyezkedhetsz el.
2015. dec. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológián sosem azt kapja az ember, amire számít.

Mire számít az átlag halandó? Lelkizésre. Hát pont ez az, amit az ember nem fog megtapasztalni, helyette lesz egy csomó biosz, kognitív tudományok, kutatás, kísérletezés. Az TV-ben látott "kanapés pszichológiát" meg csak akkor fogsz tanulni, ha a klinikai szakirány felé orientálódsz.

(bővebb információért nyugodtan írj privátban)

2015. dec. 28. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!