Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akkor hogy van ez a pontszámít...

Akkor hogy van ez a pontszámításnál?

Figyelt kérdés
Eltérő információkat hallottam/láttam a magyarjegyeknél. Az egyik szerint pl 4-es nyelvtan,5-ös irodalomnál fölfelé kerekítés van. A másik szerint, amit kipróbáltam a felvi oldalán, nincs kerekítés. Melyik az igaz?

2015. dec. 22. 12:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit akarsz kerekíteni? Átlagolják a magyart és az irodalmat, tehát ha 12.-ben 4-es vagy egyikből, a másikből 5, akkor 4,5 pontnak számít, de mivel a gimnáziumi jegyeket duplázzák (2x5x5x2 pont), ezért egész szám fog kijönni.

Olvasd el újra a felvételi pontszámítás menetét, mert ezek szerint nem érted. Az "eltérő infókra" ne hallgass. Ami a felvin van vagy az OM honlapján, abban bízz.

2015. dec. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szerintem is így van ahogy leírtad, csak a magyartanárom, az igazgatóhelyettes és az osztálytársaim mondják ezt, hogy fölfelé kerekítenek.

Köszi amúgy a választ, megnézem jobban

2015. dec. 22. 12:22
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Figyelem! A pontszámítás során évente a két osztályzat számtani átlagát kerekítés nélkül kell figyelembe venni magyar nyelv és irodalom, nemzetiségi nyelv és irodalom tantárgyak esetében."

2015. dec. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Egyrészt nem te számolgatod a pontokat, hanem a rendszer, szóval tök fölösleges ezen izgulni (amúgy nincs kerekítés). Másrészt meg úgysem azon a 2 ponton fog múlni, hogy kerekítenek vagy sem.
2015. dec. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
Azért nem egy ismerősömnek múlott azon a két ponton, de amúgy nem felfelé kerekítenek.
2015. dec. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem meg 7476 ismerősömnek nem azon a két ponton múlott...
2015. dec. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
Mert azok hulladék szakokra mentek, az ismerőseim szám szerint 9465 komoly szakra.
2015. dec. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire motiváló vagy inkább elkeserítő, de az orvosira semmilyen szinten nem számít az, hogy 10-ben milyen átlagod volt. Szerintem mondjuk ez minden más szaknál is így van. 3 dolog kell: egy bitang jó emelt biosz, egy mégjobb emelt kémia érettségi és nagyon jó angol nyelvtudás. Azért kémia, mert sokkal több hasznát veszed a kemia tudásodnak (4 félév biokémia van, szemben a kétféléves biofizikával), mint a fizikának. Angol tudás azért jön jól, mert egyrészt amúgy is kell egy középfokú nyelvizsga, másrészt a diplomához a sima nyelvvizsgán felül kell egy szakmai, ami jelenleg csak angol lehet, harmadrészt sok szakirodalom csak angol nyelven elérhető...

Harmadéves orvostanhallagtó vagyok,bármi kérdésed van, szívesen válaszolok. Egyébként én gimiben nagyon rossz tanuló voltam, ráadásul inkább humán beállítottságú, matekból pl hármasra érettségiztem. Egy évvel gimi után találtam ki, hogy orvosira szeretnék jönni, ahova elsőre fel sem vettek. Most vagyok harmadéves és nem csúsztam semmivel sem. Nem az számít, hogy milyen tanuló vagy, hanem hogy mennyire akarod. Ismerek egy kislányt, akit pl elsőre felvettek magas pontszámmal, aztán félév után itt hagyta az egészet. Nem akarta eléggé.

2015. dec. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jaaaj bocs, ezt másik kérdéshez szántam!
2015. dec. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Corvinusra szeretnék menni,ahol azért ha államira akarok bekerülni,akkor simán múlhat 1-2 pontot

Másrészt akkor így húzok bele a tanulásba

Habár inkább duplázni fogok,úgy legalább csak 2 tantárgyra kell fölkészülni(mert a kettő fölvételis tárgy mindenféleképpen sokat számít)

2015. dec. 22. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!