Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha korrepetálni szeretnék...

Ha korrepetálni szeretnék középiskolásokat, akkor annak mi a legális módja?

Figyelt kérdés
Most szerzem meg a diplomát. Orosz nyelvről lenne szó, és vélhetően lenne kereslet. Viszont a NAV-nak, ahogyan olvasgatok a témában, látszólag nincs jobb dolga, mint a maszekok birizgálása, így nem merek hirdetést se föladni. Mégis rengetegen vannak, akik szintén nem bejelentetten, full maszekban oktatnak, tehát nem lehetetlen ezek alapján. Mik a megfelelő jogi követelmények, illetve mi az az értékhatár, ami alatt nem kell bejelenteni a "munkát" és adózni utána?
2015. dec. 22. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Többféle megoldás létezik:

-Adószámos magánszemélyként, vagy vállalkozóként, számlával

-Megbízási szerződéssel

-Háztartási alkalmazottként


Talán egy könyvelő tudna tanácsot adni, melyiket érdemes.


[link]

2015. dec. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát röviden, tömören összefoglalva rengeteg utánajárás, papírmunka, fölösleges pepecselés előzi meg, és végső soron egyáltalán nem éri meg, mert több pénz megy el rá, mint amennyi a bevétel. Mondjuk én nagyon nehezen tudom azt elképzelni, hogy mindenki, aki magánórákat ad, bejelentve, 100%-ig tisztán végzi a dolgát...
2015. dec. 22. 23:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Értékhatár nincs, minden jövedelem után adózni kell. Az ellenőrök párosával járnak, mert egyedül félnek. Ha egyszerre egy embert tanítasz, az nem lehet ellenőr.
2015. dec. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na jó, de olyan nincs, hogy egy hirdetés alapján elkezdenek nyomozni utánam? Sose volt még dolgom velük, úgyhogy remélhetőleg nem is leszek ennél tapasztaltabb a témában, legfeljebb itteni hozzászólások alapján.
2015. dec. 23. 09:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy hirdetés alapján nem, mivel egy hirdetés még nem bevétel. Csak a konkrét pénzátvételnél tudnak lebuktatni.
2015. dec. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hm, igazad van. Köszönöm a segítségeteket! Majd megpróbálok valamit, ha más nem, akkor bemegyek a volt gimimbe és ott a tanárokkal üzletelek valamilyen szórólap vagy cetli kihelyezésével kapcsolatosan.
2015. dec. 23. 14:05
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ha egyszerre egy embert tanítasz, az nem lehet ellenőr."

Azért abban nem lennék annyira biztos. Lehet, hogy "NAV-os szülők" kérnek meg a középiskolás gyerekük korrepetálására. A fizetéskor ott lesznek mindketten ;)


Egyébként én egyszer jártam úgy, hogy egyedül jött a nav-os fiatal srác, tanfolyamra jelentkezett, aztán amikor az előlegfizetésről nem kapott számlát, akkor hívta be a kolleganőjét...

2015. dec. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát ez gyönyörű, ez a legnagyobb bajuk... Mi lett a vége az esetnek amúgy?
2015. dec. 27. 18:20
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez jópár évvel ezelőtt történt. 30ezer Ft-os bírság lett a vége, figyelembe véve, hogy ez volt az első ilyen eset. Ezután abbahagytam az előleg kérését (előlegről számlát adni bonyolult lett volna). A vicc az, hogy ha tényleg eljött volna tanfolyamra, az egész összegről számlát kapott volna, szóval részemről nem adócsalás volt ez, de hát ezt nyilván nem hiszi el a NAV.
2015. dec. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7-es, ennek az a kivédése, hogy nem megy házhoz a magántanár, hanem hozzá jönnek.
2015. dec. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!