Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha levelezőn szeretnék elvégez...

Ha levelezőn szeretnék elvégezni egy főiskolát, az nagyjából annyit jelent, hogy mindent önállóan kell megtanulnom?!?!

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Megtanulni nappalin is egyedül kell a tantárgyakat. Levelezőn is vannak előadások, csak nem minden nap, hanem általában péntek-szombaton.
2010. márc. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Vagy feladják a könyveket, hogy vágd be, vagy nem. Tanároktól függ. Nappalin jobban a szájába rágják az embernek. Szerintem teljesen jó a levelező és szerintem könnyebb is mint a nappali; jobban be tudod osztani az idődet + dolgozhatsz is.
2010. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Intézmény függő, de általában egy hónapban kétszeri péntek-szombati napot vesz igénybe.

Mindenhol magadnak kell megtanulnod az anyagot, csak a nappalin egy-egy témával jobban foglalkoznak, egy adott tantárgyból egy félévben 14-15 óra van, míg levelezőn ugyanebből a tárgyból kb.3-4.

Kevesebb dologra jut idő a konzultációkon, de tapasztalatom szerint kevesebbet is kérnek számon. Nem olyan alaposan, mint a nappalisoktól.

Ha van munkád, vagy kilátásod arra, hogy tudsz mellett dolgozni, akkor a levelezőt javaslom, s ha be tudsz menni emellett pár nappalis előadásra (kollokviumosra)Azzal csak jól jársz. Így egyszerre szerzel munkatapasztalatot és lesz diplomád, s nem fogsz a 4-5 év után ott állni, mint pályakezdő.

2010. márc. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem, vannak konzultációk, amikor az órák egy részét hétvégén maratoni tempóban lenyomják (pl. szombat-vasárnap van 16 tanórád)
2010. márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én levelezőre járok, ebben a félévben 11nap konzultáció lesz. Fele-fele arányban péntek-szombaton. Általában fél 9től, délután 4óráig.
2010. márc. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én nemmondanám h könnyebb a levelező, azért ne feledjük, az ember teljesen kiesik a tanulási "diák" életből, sokkal nehezebb ám magadnak szelektálni a tananyagot mint amnikor órán átbeszélitek h pl. X könyvnek az X és Y része nem kell stb .....

Én végeztem mindkettőt, de levelezőn többet kínlódtam pont ezért, mert egyszerűen nem voltam képben annyira mint a nappalisok.

Persze ez nagyon intézményfüggő is, ahol főleg erre építenek, ott nem nagyon van ezzel baj, de azértha lehetőség van rá, én a nappalit ajánlom.

2010. márc. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólásokat!

Igazából azét kérdeztem,mert van egy 2 és fél éves fiam,ne sokára megy oviba a férjem kamionozik és egyszerűen nem tudnám kire hagyni!!de nagyon szeretnék iskolába járni ezét kérdeztem hogy hogy lehetne okosba megoldani,hogy tudjak suliba járni!!ha télleg péntek-szombaton kell bemenni,az jó akkor anyámék tudnának rá vigyázni!!

Hát majd kiderül!Köszi mindent

2010. márc. 24. 10:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Péntek szombat vannak tartva tömbösítve az órák, viszont a tanároktól bármikor kérdezhetsz akár e-mailben is. Nálunk vannak beadandó házik, egy hátrány van, hogy minden tárgyból vizsgáznod kell, még abból is, ami nappalin félévközi jegyes tárgy (a zárthelyik és házik után kapott jegy).
2010. márc. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nappalin végeztem egyetemet, most pedig levelezőt kezdtem el...hááááát van különbség. Iszonyú kevésnek tűnik a leadott anyag. Jóval nehezebb lesz felkészülni...meg nem ritka, hogy azt mondja a tanár, hogy jó ezt átugorjuk, de a nappalisokkal ehhez remek filmet néztünk...stb
2010. márc. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!