Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szabad bölcsészet szak,...

A szabad bölcsészet szak, teszem azt, művészettötténet specializációval valóban a legalja az egyetemeken?

Figyelt kérdés

Például a Pázmányon?

Az ELTE-t több szempont miatt nem tanácsolják, úgy hallottam. (Elit érzet okán )


Köszönöm!



2015. dec. 26. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

el lehet tölteni egy kellemes 5 és fél évet az egyetemen, viszont a munkaerőpiacon nem sok jóra számítanék

az első számú és szinte kizárólagos foglalkoztató az állam, szóval ha sikerül benyalni magad egy múzeumhoz, akkor egy kellemes éhenhalás vár rád közalkalmazotti bértábla alapján

ha nincs nyelvismereted a mekiben, ha van akkor egy ssc-ben fogsz kikötni

2015. dec. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

a szabad bölcsészeket az egyetemisták is a 'tücsköknek' gondolják (ha a hangya és a tücsök c. történetet ismered, tudod mire gondolok:d)

nyáron a vizsgaidőszakba is napozni járnak :D

télen meg filmezéssel, bulizással töltik a napjaikat.


Nem utolsó tény, hogy a szabad bölcsész hallgatók között, elég sok a pénzes szülő által kitartott gyerek. Ezen a szakon az egyik legmagasabb arány olyan tekintetben, hogy a végzettek nem tanulnak tovább, nem dolgoznák mégcsak állást sem keresnek (statisztika is mutatja sajnos :D)

tehát a többség otthon vagy valahol máshol ül, de nem csinál semmit. Ha anyagi helyzeted megengedi bátran jelentkezz ide, egyébként van akiknek bejön és újságíróként/ médiában vagy kommunikációs tevékenységben sikerül kitörnie.

2015. dec. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

...akkor ezt nem nekem találták ki, az biztos. :D


Régészetről mi a véleményetek, vagy a néprajzról?

2015. dec. 26. 23:28
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

mindkét szakon a végzettek fele mesterszakkal próbálja megnövelni a diplomája értékét. A néprajz szakon szerezett diploma mesterszak nélkül hasznosabb, mint a régészet. (Így ebből a szempontból ez) Azonban mindkét szakon párhónapon belül a végzettségek közül CSAK minden 5. talál állást.

Egyik érdekesség viszont, hogy a régészet szakon van a bölcsész szakok közül az egyik legmagasabb a férfi hallgatói arány, szóval ha régész fiúkkal akarsz ismerkedni.. :D (olyan 10-ből 6 fiú)

Néprajzon szakon viszont elvétve fordulnak elő (10-ből 1-legfeljeb 2). (De ezt csak viccnek szántam :D) :)


Esetleg van más amit még tanulnál? Nem akarlak elkeseríteni de a bölcsész szakokkal nehéz az élet.

Ha mindenképpen bölcsészként akarsz egyetemi hallgatóvá válni. Idegen nyelveket tudok javasolni.

2015. dec. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
ELTE-re jártam, megerősítem, hogy a szabad bölcsészetre járók társadalmi megítélés szempontjából a bölcsészek bölcsészei, a bölcsészes sztereotípiák 90%-a miattuk van :D igaz, nem annyira a művészettörténészekre jellemző, inkább a többi fingreszelésre, ami ott megy, és hát tényleg sajnos ott a legnagyobb a "jöttem, hogy legyen valami diplomám"-osok aránya. Persze lehet rendesen csinálni, egyik barátom már a doktorinál tart (igaz, a viszonylag értelmes művtöriből, nem esztétikából vagy tökömtudjamiből), de nem ez az átlag.
2015. dec. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat, sajnos mást nem igen választhatok az érettségim miatt...

Meg államilag támogatottra mennék, és a magasabb teljesítmény elvárása miatt szerintem elég fontos, hogy érdekeljen a szak, nem?


Hát a néprajzzal csak annyina gondom, hogy nem elég múzeumoknál gyakorlatozni, gyűjteni kell menni..nincsenek vidéki rokonok, nem vagyok benne az elit néptáncosok csoportjában...meg nem vagyok az a nagy társasági ember sajnos. :( Plusz az összes tanárom azt mondta, hogy éhen fogok halni ezzel a semmilyen szakkal.

Nagyon szeretnék már önállósulni, lehet, hogy fura, de nincs külön szobám, az anyám meg állandóan belémköt, lenéz, azt hiszi, hogy nem megyek egyetemre, mert nem tudtam még választani. Most is egész nap takarítottam és megkaptam...olyan durva szavakat vágott undorral a fejemhez, hogy csak néztem...

Szóval nem tudom, mit tegyek, melyik szak legyen, aminek az elvégzése után azért találhatok valahol munkát, pl. könyvtár, levéltár, múzeumban jegyárus..tudom, hogy nagyon ritka a múzeumi állás.


Mint mondtam, nincs szobám, akkora zaj van, hogy nem tudok rendesen a b2-es nyelvvizsgára készülni..anyám meg rogadt arrogáns, ilyeneket mond, hogy elmebeteg vagyok, mert megcsörrent az apró a kabátom zsebében, mikor az utcán mentünk...jó, mi? :(


Csak töri, régészet ( ha elfogadnak egyáltalán egy nyelvvel..), szociológia, vagy keleti nyelvek,esetleg szlavisztika lehetséges.

De a nyelvektől félek, egy az, hogy nem foglalkoztat, és azon a nyelven oktatják az irodalmat..stb. Ha nem leszek jeles, nem lehetek államis..ez baj.


Mit tanácsoltok? Előre is köszönöm :(

És a Pázmányt vagy pedig az ELTE-t ajánlanátok?

2015. dec. 28. 19:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudok segíteni,abban hogy milyen szakot válassz,de abban talán,hogy mit tegyél otthon.Te ezt hagyod,hogy így beszéljen veled?Felnőtt emberként már nem kéne.A szülőknek támogatniuk kéne a gyerekét/gyerekeit.Beszélgess el vele,vagy ahogy érzed...
2015. dec. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tehetek mást, ők tartanak el. Most is kérdezte, hogy ki van-e rázva a pléd mondam, hogy igen. Aztán ingerülten és férjéhez ment, hogy ő nem-e tudja esetleg, közben mondtam, hogy már megtettem, aztán megint őt kérdezte, már a mostohám is válaszolta, hogy én már feleltem a kérdésre. Engem bas*ott le, hogy fogam vissza magam, mert úgy kivág a lakásból, hogy ....stb. A rossz életemet csak magamnak köszönhetem, rohadt, degenerált ember vagyok,aki a tesco-ban végzi majd, mert még nem tudtam dönteni. Hát ezért is fontos az a diploma..
2015. dec. 28. 19:43
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor legkevésbé bölcsésznek kéne menned
2015. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Anyád idegbajos, épp azért kellene egyetemre menned, hogy elszabadulj tőle. (jó lenne valami más városba menned, ahol koleszos lehetsz.) A szabad bölcsészetre az én időmben (pár éve...) elég magas volt a ponthatár, magasabb, mint az értelmes szakokra, pont azért, mert odacsődült az összes olyan, aki nem tudott mit kezdeni az életével... akkor már inkább valami nyelvet tanulj, az ELTE-n elég jók egzotikusabb nyelvekből, és azzal el is tudsz helyezkedni.
2015. dec. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!