Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valóban jó döntés a BME?

Valóban jó döntés a BME?

Figyelt kérdés

Eddig az volt az elsődleges cél...

Menjek gépészmérnökire Budapestre, mikor itt helyben mechatronikára is mehetnék akár? Debrecenben lakom, arra lennék kiváncsi hogy mennyire igazak ezek az általam gyakran hallott mondatok, hogy:

A BME-nek csak a neve nagy, alig tanítanak valamit és csak a számonkérés meg a buktatás megy nagyon.

Debrecen a mai napig híresen alacsony színvonalú a műszaki kar tekintetében


Hatalmas dilemmában vagyok, nem tudom hova menjek, mindenféle véleményt, tapasztalatot nagyon szívesen fogadok

Köszönöm!



2015. szept. 9. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jaja, biztosan úgy van, hogy nem tanítanak semmit, de mindenkit buktatnak ész nélkül..

Ha megteheted menj Pestre.

2015. szept. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sok embert hallottam/olvastam

Akar itt is, hogy tul van ertekelve es mennyien megbantak hogy odamentek

Sajat bevallasom szerint, egy jo kepessegu gyerek vagyok szerencsere

Es a kitartasommal sincsen baj

Mik az elonyi Pestnek?

2015. szept. 9. 21:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha a tudásért jönnél a BME-re, akkor mindenképp megéri, ha viszont csak a papírért, akkor csak kínlódni fogsz.
2015. szept. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nézd, ez nagyon nehéz kérdés: rengeteg összetevője van ezeknek a véleményeknek - és leginkább szubjektív értékelésekből származnak...

Az meg nem újság Magyarországon, hogy vannak olyanok, akik szerint minőség csak Pesten létezik.

Itt olvastam valahol ezt a linket egy hasonló kérdésre adott válaaszban, és elmentettem.

Ez egy objektív értékelésnek tűnik: itt a Debreceni Egyetem az ország második egyeteme, a BME az ötödik.

Én is Debrecen mellett voksolnék.


[link]


Az igazi ciki inkább az, hogy nincs magyar egyetem az első 500-ban...

2015. szept. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy alig tanítanak egész egyszerűen nem igaz. Azért bánják meg egyesek, mert TÚL SOKAT tanítanak kevés imtervallumon belül, és ezt nem tudják befogadni/visszaadni a ZH-n. A buktatás is csak attól függ hogy mennyit tanulsz, én 3 év alatt 1 tárgyat buktam csak.
2015. szept. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Sidel ***** válasza:

Ha jók a képességeid és tényleg kitartó vagy, akkor BME. Nem igaz, hogy csak a neve nagy, a tanárok is elismert szakemberek a szakterületükön. Persze van köztük olyan, aki kevésbé tudja átadni az anyagot, de legtöbbjük élvezettel beszél róla, ami nekem legalábbis megkönnyíti az odafigyelést. Vannak tárgyak, ahol szerintem nem megfelelően kérik számon, amit tanítottak, van tárgy (bár most már megszűnt nálunk), ahol otthon megtanulod az anyagot (előadás nincs) és utána gyakorlat előtt számon kérnek belőle.

Nos buktatás... van. Azért is lehet, mert sokan másra számítanak, amikor idejönnek, nincsenek felkészülve a tananyag mennyiségére és alacsony a felvételi ponthatár. Sokat segít, ha az ember jó alapokkal jön, de ez sokaknál hiányzik.

Én elég jó felvételi pontszámmal jöttem, az érettségijeim mind ötösek voltak (matek emelt), de pl. fizikából nem is érettségiztem, nem voltam fakton, ami azért kicsit betett nekem. Én mérnökinformatikus szakra járok és pl. egyetem előtt nem is programoztam, ezért szenvedős volt az első évem. Azért vannak szivatósabb tárgyak, egyiküknek ötödször megyek neki, de most már csak sikerül. :)

Nehéz döntés, mert azért mégis csak más dolog oda járni, ami a lakhelyed, ismerőseid közelében van, vagy felköltözni a fővárosba. Nem tudom mi a különbség mechatronika és gépészmérnöki között. Azt viszont igen, hogyha a BME-re jössz, ne a diploma, hanem a tudás megszerzése kell legyen a célod, mégha útközben maga a BME sarkall arra, hogy számonkérésekre tanulj és ne azért, hogy tudj.


21/l, negyedéves mérnökinfós (BME)

2015. szept. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én azt tudom mondani, hogy szinte biztosan az összes magyarországi egyetem egy kalap kaki. Mindet nem ismerhetem, de rengeteget beszélgettünk már erről volt gimis ismerőseimmel. Mindenki ment a szélrózsa minden irányába, de mindenhonnan ugyan azokat hallom vissza.


Gyakorlatban hasznosíthatatlan tudás, értelmetlen tárgyak, számonkérés értelmetlen módja, stb. Ha világot akarsz látni, akkor mehetsz Bp-re vagy Győrbe gépésznek, de szerintem szerzett tudás tekintetében kb ugyan ott lennél mint a debreceni diplomával. BME-s vegyészmérnök haverom például a napokban mondta, hogy ha most újra felvételizhetne, akkor inkább menne a kis-közepes városunk kihelyezett nevesincs karára, mert szerinte ott is jobban tanítanak és bizonyos hiányszakmákban amúgy is csak a papír számít.

2015. szept. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Na most az,hogy egy összeböfögött listában melyik egyetem hanyadik,az alapján dönteni egyszerűen impotens dolog.Miért van az,hogy a németek a magyar mérnököket kapkodják jobbról balról,hogy náluk dolgozzanak?Nincs elég mérnök Németben?A nagy amerikai MIT(gyengébbek kedvéért emájtí) olyan komoly tudást ad,hogy ismim kiment BME-s diplomával gépész végzettséggel és kinevezték műszakvezetőnek.Jómagam is BME-n tanulok,hidd el,csak az irigység beszél a legtöbb emberből.Szerintem nem kell leugatni a BME-t,én se teszem egyik másik egyetemmel sem,jönni kell és meg kell tapasztalni.Értelmetlen számonkérések,buktatás,semmi tanítás?Az én tanáraim közül sokan néhány évvel ezelőtt doktoráltak és szinte mindenhova az egyetemet hívják,ha valami vizsgálatot kell végezni(legyen az terhelési próba,modellezés,laborvizsgálat stb.).Lehet rosszat mondani erről az egyetemről,de azt nem,hogy nulla tudást ad át.Hidd el,ha itt tanulsz,jól jársz.Sok a számonkérés(néha irreálisan sok),de ha bírod a tempót és kicsit mazochista vagy,akkor csak ajánlani tudom.
2015. szept. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Na most az,hogy egy összeböfögött listában melyik egyetem hanyadik,az alapján dönteni egyszerűen impotens dolog.Miért van az,hogy a németek a magyar mérnököket kapkodják jobbról balról,hogy náluk dolgozzanak?Nincs elég mérnök Németben?A nagy amerikai MIT(gyengébbek kedvéért emájtí) olyan komoly tudást ad,hogy ismim kiment BME-s diplomával gépész végzettséggel és kinevezték műszakvezetőnek.Jómagam is BME-n tanulok,hidd el,csak az irigység beszél a legtöbb emberből.Szerintem nem kell leugatni a BME-t,én se teszem egyik másik egyetemmel sem,jönni kell és meg kell tapasztalni.Értelmetlen számonkérések,buktatás,semmi tanítás?Az én tanáraim közül sokan néhány évvel ezelőtt doktoráltak és szinte mindenhova az egyetemet hívják,ha valami vizsgálatot kell végezni(legyen az terhelési próba,modellezés,laborvizsgálat stb.).Lehet rosszat mondani erről az egyetemről,de azt nem,hogy nulla tudást ad át.Hidd el,ha itt tanulsz,jól jársz.Sok a számonkérés(néha irreálisan sok),de ha bírod a tempót és kicsit mazochista vagy,akkor csak ajánlani tudom."


1. Azért kapkodják a magyar mérnököket (bármilyen mérnököt, bármilyen országból, bármilyen egyetemről) Németországban mert rohadtul hiány van belőlük. A magyar orvosokat is rohadtul kapkodják Angliában, aztán ott kb a magyar főnövéri pozícióba rakják őket. Németországban meg rendes orvosként alkalmazzák őket. Semmit nem mondd ez a diploma vagy a megszerzett tudás értékéről.

2. Azért, mert az ismerősöd sógorának, kutyájának macskáját kinevezték a messze valahol valaminek, attól még nem lesz az akármilyen diploma értékesebb. Hidd el, nem a diplomája miatt neveznek ki valakit valaminek, hanem a munkatapasztalata miatt. Látom te még nem igazán vetetted bele magadat a munka világában. Egy pályakezdőnél nézik valóban a diplomáját, de pár év tapasztalat után senkit sem fog érdekelni. Nekem most például közvetlen fejlesztő kollégám ment el országon belül egy jenki multihoz, 600-as nettó bérért és nem a diplomája miatt, mert az teljesen (legalábbis számomra) nevesincs egyetemről van, hanem mert jól értette amit csinált és értékes tapasztalatai voltak. Ellenben most vettek fel egy gyakornok srácot főállásba hozzánk, BME, mérnökinfó és apám szakmunkásként másfélszer annyit keres mint amennyit ő fog... Még egyszer: a diplomádra pont szarik mindenki, igazi tapasztalatot munka közben fogsz szerezni. Persze nyilván jobb indításnak a BME, mint a Böszmetörpefalvi Főiskola.

2015. szept. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A sík hülye az diplomával is sík hülye marad.

Jobb helyeken a diploma csak a képzettséget igazolja, a minőséget az egyénnek kell hozzá tennie!

Van a világon kb. 50 egyetem - hatalmas és profi marketing háttérrel - melyek hallatán minden ajtó nyitva áll...

De ott is kapott már diplomát sötét elme, úgyhogy azt is kivágják ha nem érti a dolgát...

A fentiek jobb helyekre vonatkoznak, nem a csókosok országára...

2015. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!