Kérhetnék tanácsot?

Figyelt kérdés

Most 11. osztályos vagyok, közgazdasági szakon. Bejöttek a keményebb szakmai tantárgyak, pl: számvitel, statisztika, pénzügy... és ezek nem mennek annyira jól, mint én szeretném... (3-4-es vagyok belőlük)


Egyik rokonom állandóan azt mondja, hogy csak ezen kell túlesni, tulajdonképp semmit sem fogok használni a tanultakból, ha mondjuk majd egy válalkozásnál könyvelek vagy ilyesmi, és ő ezt azzal indokolja, hogy ott csak egy könyvelői programot kell jól használni és kész...


Nemtudom, de ez nekem valahogy hihetetlenül hangzik... Az lenne a kérdésem, hogy ez tényleg így lenne? Esetleg aki ilyen területen dolgozik leírná a tapasztalatait?


Továbbá az is érdekelne, hogyha most 3-4-es vagyok a szakmai tantárgyakból, akkor egyáltalán lesz e esélyem valami munkahelyre bejutni?



2015. dec. 27. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A középiskolában a számvitel, statisztika, és pénzügy olyan minimál szinten van, hogy azt bárki megtudja tanulni. Az igazi szint majd egyetemen kezdődik.


A rokonodnak igaza van, ha egy sima könyvelőirodába csinálod egész nap a monoton melót. Mindig ugyanannak a pár cégnek könyvelve.

Mivel a könyvelő programok manapság olyanok, hogy nem is engedik, hogy akkora hatalmas hülyeséget beírj.

A te dolgod jóformán a szla osztály helyes oldalra való beírása, és az összeg.

Meg a pár kiegészítő infó bepötyögése (szla szám a bizonylatról, minimális infó róla)

Hogy könyvelhess kell egy okj minimum, azután egy mérlegképes.

OKJ-t könnyű elvégezni, és a mérlegképest is.


Azonban egyéni vállalkozó tudás nélkül nem lehetsz, sőt még rendes könyvelő se. Max betanított! :)

2015. dec. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
huhh ne légy ilyen aki csak könyvelői programot használ, én nagyon megszívtam egy ilyen könyvelővel,rendesen van bajom a Navval, pont azért mert ilyen könyvelőm volt. Ne csináld ezt. olyasmit csinálj amiben jó vagy, ami érdekel, csak van valami a számvitelen és társain kívül ami érdekel
2015. dec. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!