Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit ajánlatok tovább tanuláshoz?

Mit ajánlatok tovább tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni,szeretem a történelmet és a matematikát.Úgy tervezem,hogy ebből a kettőből emelt érettségit tennék és talán mellé még egy emelt angolt.Idén akarom az angolt és infót középszinten lerakni.Még érdekel a gazdaság is és valami olyan helyre szeretnék menni ahol van matek,programozás és gazdaság.Milyen képzések vannak ehhez? :)

2015. dec. 27. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
gazdaságinformatikus
2015. dec. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, az alapján gazdaságinformatikus. Ellenben óva intenélek attól. Nagyon jól hangzik, amit kínál, viszont a gyakorlat sajnos azt mutatja, hogy sem informatikából, közgazdaságtanból pedig pláne nem rendelkeznek olyan mélységű ismerettel, amennyit a munkaerőpiac megkövetel. Ha kevésbé cizelláltan szeretném kifejezni magam, azt mondanám, hogy két szék közötti seggre esés a szak. Természetesen tisztelet a kivételnek, de általánosságban így van. Én azt mondanám, vagy menj el programozónak, vagy egy rendes közgáz szakra (esetleg egymás után a kettőt), sokkal többet ér. Ha pedig maradsz a gazdaságinformatikánál, akkor mindenképpen tervezz mesterképzést is, mert csak alapképzéssel nem sokra megy az ember.
2015. dec. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Milyen mesterképzések vannak gazdasági infonál?
2015. dec. 28. 12:29
 4/6 anonim ***** válasza:

mehet gazdaságinformatikus mesterképzésre

vagy akár mérnökinfo vagy programtervező mesterképzésre is (valószínűleg pár tárgyat pótolnod kell majd)

2015. dec. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Itt megtalálod, merre mehetsz vele tovább.

2015. dec. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Emelt angol helyett, felsőfokú nyelvvizsgát javasolnám inkább (diplomához kell mindenképp, 40 a felsőfokú, 50 az emelt érettségi, szerintem minimum 10-et lehet bukni a "szintlépéssel.")


A többiben egyetértek az előttem szólókkal.

2015. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!