Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Kezdő webmester tanoncnak mit...

Kezdő webmester tanoncnak mit ajánlatok a tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Webmester szeretnék lenni, de nem igazán tudom hol is kezdjem a tanulást. Alighogy belefogtam a PHP- nyelv tanulásba máris jött, hogy HTML talán a HTML-es kéne kezdenem, aztán a PHP könyvben épp hogy említik az Apache, MySQL és PHP4/5 telepítését, nem igazán tudom hol a kezdet kezdete, hogy mindent egymásra építhessek.

(Windows 7 x86 rendszer alatt)

Kérlek segítsetek, mit ajánlatok? Ki hol, honnan tanult?



2012. márc. 30. 20:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

sztem a html az egy kötelező darab. (még akk is ha pofon egyszerű). után jöjjön minden más (pl. php).

én a html-t suliban tanultam, de neten biztos találsz hozzá anyagot. a php-t pedig a 24 órás könyvből. ott htmlel mutatják be a példákat (ezért is számít alapnak a html).

2012. márc. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Kezdetnek HTML+CSS, ezek elsajátítása kb egy fél nap, aztán jöhet a PHP+Javascript.

Ez utóbbi tanulása közben mindenképpen belefutsz az adatbázisos témákba előbb utóbb így érdemes a mysql rejtelmeivel is megismerkedned. Emellett nem árt ha ismered a webszerverek alapvető működését.

2012. márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A webszerverekről hol tudok többet tanulni? Ehhez is van esetleg külön könyv?
2012. márc. 30. 21:22
 4/21 anonim ***** válasza:

Első körben ne a webszerverek érdekeljenek. :)


A HTML és CSS tudásra fordíts sok időt, ez mindenképpen kelleni fog. Fél nem nem lesz elég, tényleg nagyon jól kell tudni.

A szabványokra is fordíts figyelmet, ez jelentősen meg fogja könnyíteni a munkádat.


Utána jöhet a PHP.

Bár még előtt lehet hasznosabb lenne, ha egy kis időt eltöltenél a javascript tanulmányozásával is. (De ha nagyon türelmetlen vagy, akkor eleinte el lehet lenni enélkül is egy darabig, de az igazán jó, dinamikus oldalakhoz kelleni fog.)


Majd ha már a php is megy, akkor elő fognak kerülni az adatbázisok (jellemzően MySQL). Ehhez az SQL nyelvet fogod igénybe venni, nem nehéz, de meg kell érteni a működését és a szemléletét.

(Egy kis elmélet az SQL mögött: [link]


Az Apache konfigurálásának részleteit elég lesz talán az után elsajátítani. (De persze vannak még webszerverek!)



A php tanuláshoz elengedhetetlen lesz egy szerver, ezt érdemes a saját gépen futtatni. (Ezt említi a könyv is gondolom.)

Ehhez tudom ajánlani neked az XAMPP-ot: [link]

Ezt jóformán csak installálod és már működik is a web és sql szerver!


Egy fontos dolog még: GYAKOROLNI!

Ez elengedhetetlen!

2012. márc. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. márc. 30. 21:50
 6/21 anonim ***** válasza:

::


[link]


Itt alulról a második, azaz a "Tutorial: HTML + CSS az alapoktól: 1.rész" című videót és a folytatásait nézd meg. 9 rész, és nagyon jól elmondja a dolgokat Cyrex.


Aztán jöhet a PHP. Azt érdemes, mint ahogy előttem írták is, a 24 órás könyvből tanulni.

Emellé ó még ha van MySQL ismereted, bár az elhanyagolható.


Ha az megvan, akkor utána mehet a JavaScript és s jQuery. Ezek sem ártanak, ha tudod őket használni. Meg lehet tanulni 24 órás könyvből ezeket is.


És a végére hagytam ami a legnehezebb, de nagyon jó eredményeket produkál: a FLASH :D

Ezt mindenki tudja, internetről meg lehet tanulni videókból, akárhonnan, csak beírod a gugliba, hogy "flash tutorial", vagy ilyesmi.

2012. márc. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
Share point designer a legjobb erre mert magyar és elég sok mindent tud
2012. márc. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

share point az sz.r. valahogy nem látom értelmét. addig oké h abba is lehet kóddal írni, de számomra borzasztó idegesítő, h htmlbe pl minden cellát automatikusan lezár. aztán jön az h kód nélkül is lehet szerkeszteni. de annak mi értelme? nincs benne semmi munka...


ha tényleg kóddal akarsz írni oldalakat, akk én a notepad++ -t ajánlom.

2012. márc. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Én is a Notepad++-t ajánlom, illetve a flasht nem nagyon erőltetném, az kicsit azért más világ, sok esetben manapság már nem indokolt a használata és kezd kimenni a divatból.
2012. márc. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

# 2/9 Időpont tegnap 20:29

Azért megnézném a kódodat amit fél napnyi tanulás után csinálsz...

2012. márc. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!