Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing vagy nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb? Tudom, hogy sok mindenben van hasonlóság de azért mégis más a kettő.

2015. dec. 27. 23:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ng
2015. dec. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nemzetközi gazdálkodás. Egyértelműen.
2015. dec. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ng esetleg Gazdmen.
2015. dec. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyik szakra sem járok, kövezzetek meg, de én még olyan álláshirdetést (gyakornoki állást is beleértve) még nem láttam, ahol kifejezetten nemzetközi gazdálkodást végzett embert kerestek volna, fordítva viszont igen. Szerintem az NG tipikusan egy alapozószak, kéne hozzá valami érdembeli képzettséget adó Msc is.
2015. dec. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindkét szakon minden 4. hallgató folytatja a tanulmányaikat, de ezek közül minden 2. dolgozik is mellette. A nemzetközi gazdálkodási végzettséggel HR munkakört is be lehet tölteni, illetve marketing tevékenységeket is. szóval nemzetközi a hasznosabb, a ponthatár se véletlenszerűségből magasabb.
2015. dec. 30. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elmondom neked, hogy a való életben rohadt sokszor nem nézik a diplomádat, kettő olyan gazdaságinformatikust ismerek, akik HR-esek voltak/azok, pedig annak a szaknak semmi köze hozzá. Marketing dettó.
2015. dec. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Valóban nem nézik azt, hogy milyen papírod van, a nyelvtudás viszont sokat számít. Arra viszont a nemzetközin nagyságrendekkel több hangsúlyt fektetnek.
2015. dec. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem abban is megegyezhetünk, hogy a nyelvtanulásnak semmi köze sincs az egyetemnek. Nem ott kell megtanulni angolul.
2015. dec. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2015-12-28 16:24

tessék:

[link]


Sok állás szimplán úgy van feltéve, hogy gazdasági végzettséget kérnek, abba értelemszerűen az ng is beletartozik.

Amúgy én az ng-re szavazok, kereskedelembe is el tudsz vele helyezkedni, viszont Kereskedelem és marketinggel meg nem biztos, hogy el tudsz helyezkedni egy bankba mondjuk... Több mesterszakra is be lehet jutni vele.

2016. jan. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És amúgy most mi köze van egy álláshirdetésnek bármihez is? :D Én ugyan ilyen pozícióban dolgozok, informatikai végzettséggel :D
2016. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!