Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik phd pilótaképzés?

Létezik phd pilótaképzés?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd pilóta lenni,de nincs lehetőségem kifizetni egy egész képzést. Láttam,hogy van néhány "kedvező feltételű" képzés,ahol kevesebbet kell fizetni,de egy átlag magyarnak még az is sok. Kérdésem,hogy ha elvégzek egy bsc+msc szakot valami releváns területen,akkor lesz esélyem egy phd képzésen belül pilótának lenni? (Phd-knál ha jól tudom a legtöbbnél van ösztöndíj,tehát a képzés maga ingyenes és még fizetést is adnak valahol). Természetesen külföldi képzésekre gondolok,nagyon meglepne,ha itthon lenne bármi hasonló.

2016. jan. 1. 23:31
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

phd pilota?


Mivan? szerintem te nagyon el vagy tevedve... Eleve a pilotakepzes nem felsofoku kepzes...

2016. jan. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudtommal a nyíregyházi főiskolán is volt régebben pilótaképzés,bár nem phd,de azért felsőfokú képzés volt.
2016. jan. 1. 23:54
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
A phd az egy tudományos fokozat amelyet orvosok, bölcsészek vagy kutatók stb. szerezhetnek meg. A repülőgépvezetés nem egy külön tudományág hanem maximum egy felsőfokú képesítést nyújtó szakma mint mondjuk a PR menedzser, a villamosmérnök vagy a programozó.
2016. jan. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! Tehát bármennyit tanulok,sehogy se lesz esélyem,hogy nagyon olcsón(vagy ingyen) elvégezzek egy pilótaképzést? Ez eléggé lehangoló :(
2016. jan. 2. 00:38
 5/10 anonim ***** válasza:
OKJ pilótaképzésre gondolsz?
2016. jan. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, mert ettől függetlenül lehet, hogy létezik valamilyen formában támogatott képzés is, attól még hogy nem phd képzés valami, attól még ugyanúgy lehet támogatott vagy ösztöndíjas. Nem tudom, nem igazán értek hozzá, utána kell nézni. Mivel a repülés nyelve az angol, ezért gondolom, hogy az oktatás is főként angolul zajlik, tehát lehet érdemesebb külföldön keresgélned ilyen képzést. Angliában vagy Németországban, esetleg Franciaországban.
2016. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"sehogy se lesz esélyem,hogy nagyon olcsón(vagy ingyen) elvégezzek egy pilótaképzést? "


A pilotakepzes hagyomanyosan baromi draga dolog. Ingyen nem fog menni, hacsak nem a hadseregben.

2016. jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, a PhD teljesen más ügy, sokkal magasabb szintű társadalmi szerepkör a tudományos világ. A pilótaképzés kb. hasonló szintű dolog mint az autóvezetés meg a jogsi. Összetettebb, több dologra kell figyelni, de akkor is csak egy operátori, gépkezelői szakma.

Nyilván te a dolgokat összekevered, mert érdekel a pilótaság, szeretnél repülni és ehhez keresel olcsó módot, de emiatt akár egyetemet végezni is olyan mintha valaki el szeretne olcsón jutni Rómába turistaként szelfizni, ezért beiratkozna teológiai képzésre és papneveldébe és évtizedek alatt érseki és bíborosi székbe jutna, akik gyakran járnak a katolikus egyház pénzén Rómába.

Aránytalanul nagy erőfeszítés és egy egész élet munkája, valami azzal járó mellékes dolog miatt.


Amúgy meg számos módja létezik, annak, hogy valakinek pilóta szakmája legyen "olcsón". Első számú a Magyar Honvédség NATO pilótaképző programja. Aztán polgári területen, el lehet végezni valami repülőgép szerelői vagy egyéb OKJ vizsgát vagy bármi más szakmát, amit a repülési területtel foglalkozó cégek igényelnek (beleértve egy főiskolai diplomát is), mindezt állami támogatással. Ezáltal be lehet kerülni egy ilyen céghez (pl. kis pilotaiskola cég, vagy nagy légitársaság stb.) és ott ha jól végzed a munkád és jelzed hogy pilóta szeretnél lenni, akkor majd támogatnak az ez irányú képzésben.

2016. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mint eddig is írtam,tisztában vagyok azzal,hogy "hagyományosan baromi drága",ezért is vetettem fel a kérdést,mert nekem valahogy nem összeegyeztethető az,hogy egy érettségivel meg egy egyetemi végzettséggel is ugyanolyan esélyem van bekerülni,mert csak az számít (az orvosi alkalmasságokon kívül), hogy mennyi pénze van az embernek.

Azért látom néhányan rátapintottak a lényegre: elhiszem,hogy nincs kifejezetten phd képzés ilyen területen,de valami előnye csak van az embernek,ha sokat tanult egy releváns területen.

A honvédség is egy nagyon jó dolog,ennek utána fogok nézni,köszönöm szépen. Bár a hadsereges képzéssel vannak fenntartásaim,mert nem kifejezetten vadászpilóta szeretnék lenni,az utasszállító pilótai munkakört preferálnám. A repülőgép szerelőre gyorsan rákerestem és ahogy látom már az is megszűnt (legalábbis ahol én néztem). De mint az utolsó is írja,azért lehet előnye a diplomának,bár nehezen tudom elképzelni,hogy ők így mellékesen támogassanak pilótaképzésben.

2016. jan. 2. 17:09
 10/10 anonim ***** válasza:
5%

-Hello, Dr.Aviator PhD vagyok.

-Én pedig Dr. Top Gun PhD.

-Te mivel repülsz?

-Én éppen semmivel, de hatalmas az impakt faktorom most, hogy van időm publikálni.

2016. jan. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!