Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki nyelvszakos tanárnak...

Aki nyelvszakos tanárnak megy, annak van lehetősége az adott nyelvterületen tölteni egy-két félévet?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak a szlaviszkián, anglisztikán, stb.-n van igy?

2016. jan. 2. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Senkinek nem tiltják, hogy magától kimenjen. Értelemszerűen egy szlavisztikásnak ez nem nagy kunszt. Viszont nem értem, anglisztikásokkal kapcsolatban mire gondolsz: ők Erasmusszal vagy CCUSA-val mehetnek ki. Egyiket sem kapja ingyen az ember: előbbihez jó átlag, utóbbihoz sok pénz kell. De gyakorlatilag bárki mehet, aki tud angolul.


Szóval nem jár senkinek sem alapból.

2016. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szalvisztikásoknak miért nem nagy dolog? Ezt a szalvisztika[orosz] tanulmányozása közben láttam "Szakmai gyakorlat: A szakmai gyakorlat magában foglalja a képzési idő alatt egy alkalommal a szakiránynak megfelelő nyelvterületi gyakorlatot." Innen gondoltam, hogy az "jár" nekik.

Amúgy nem tudod véletlenül, hogy ERASMUS-szal ki lehet-e menni Oroszországba?

Ui.: köszi a válaszod!:)

2016. jan. 2. 17:38
 3/5 anonim ***** válasza:

"Szalvisztikásoknak miért nem nagy dolog?"


- Mert körbevesz minket Szerbia, Szlovákia, Ukrajna, Horvátoszág, de közel van még Csehország és Lengyelország is. Anglia egy kicsit messzebb van.


"Amúgy nem tudod véletlenül, hogy ERASMUS-szal ki lehet-e menni Oroszországba? "


- Mivel nem tagja az EU-nak, valószínűtlen.

2016. jan. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kifelejtettem, hogy orosz szakra készülök.:)


Hát ezt sajnálattal hallom. Köszi.:)

2016. jan. 2. 17:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Erasmus+-szal gyakorlatilag bárhová el lehet jutni. :) Nem tudom, melyik egyetemre készülsz. De Educatio kiállításon érdemes erről is érdeklődni, illetve az ELTE-n január 16-án lesz nyílt nap, ott biztosan tudnak erről tájékoztatni, van egy Kitekintő nevű kiadvány is, ami pontosan a külföldi lehetőségekről szól. :)
2016. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!