Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Német nyelvterületen masszőrké...

Német nyelvterületen masszőrként munkavállaláshoz mely masszázsismeretek a leghasznosabbak?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm okleveles gyógymasszőr,svéd,relax,frissítőmasszőr,Német nyelvterületen szeretne munkát vállalni,ehhez szeretné elvégezni a leghasznosabb tanfolyamokat kedvező áron...Ha esetleg bárkinek tippje,ötlete,tanácsa,véleménye lenne német nyelvterületen masszőrként munkavállalással kapcsolatban,azt is nagyon megköszönnénk!

2014. máj. 31. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést, aki gyógymasszőr, az minden nyelven gyógymasszőr, tanuljon németül, főleg egy kis szakszókincset. Mi köze a masszázsnak a nyelvterülethez?
2014. máj. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pedig egyszerű...azt szinte mindenki tudja,hogy orvosként,informatikusként,mérnökként sokkal könnyebb külföldön elhelyezkedni,mert ilyen végzettséggel ezek a szakemberek olyan ismeretekkel rendelkeznek,amelyek külföldön keresettek...tehát ezt szeretnénk tudni,hogy masszőr,gyógymasszőr területen mik azok a kompetenciák,amelyek német nyelvterületen különösen hasznosak és fontosak lehetnek,mire van igény...
2014. máj. 31. 20:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Attól függ hova mész.. ha wellness szállodába akkor a wellness masszázsok, ha meg egészségügyi intézménybe, akkor meg a gyógymasszázsok.
2014. jún. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor már csak azt szeretném tudni,hogy melyik cég,melyik tanfolyamait javaslod pontosan,azt szeretném kideríteni,hogy melyik a leghasznosabb...
2014. jún. 2. 08:26
 5/11 anonim ***** válasza:

Én a gyógymasszőrit a Budapesten 2007kapos kft nél végeztem, mai napig vissza-vissza járok a tanáromhoz kicsit beszélgetni meg megmasszíroztatni magam :)


viszont azt hallottam, hogy más városokban ugyanez a kft elég trehány munkát ad ki a kezéből. Oktatás színvonalára értem ezt.


Ahol még jártam az a masszázsakadémia. Ott 2 oktató tanárnőt ismertem meg, összességében róluk csak jót tudok mondani. Jól leadták az anyagot, érthetően beszélnek, kedvesek, felkészültek, értik a poénkodást :)


Szóval eme 2ről van személyes tapasztalatom és merem őket ajánlani is.


ha az ismerősöd gyógymasszőr, akkor oda már nem kellene tanulnia semmit, max a nyirokmasszázst (mivel ezt csak nyirokmasszőr végezheti, hiába van benne a gyógy tananyagba is)


gyógyal, nyirokkal már cellulitkezelést is csinálhat, mert a cellulitmasszázs alapja a nyirokkeringés.


wellness masszázsok között nincs sok különbség, annyi hogy mézzel meg csokival masszírozunk, fogások leleshetőek a videókból is, gyakorlat már megvan a gyógymasszőriből, egy papírért meg 30-50e-et kiadni szerintem felesleges. Max akkor ha kimondottan kéri az adott munkáltató.

2014. jún. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jé, akkor te pont azokon a helyeken jártál, mint én! :-)
2014. jún. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
most beszéljük,azért nem biztos,hogy felesleges kiadnia 30-50000et,ha külön papírja lehet pl:ayurvedikus masszázsról,hiszen ahogy azt az egyik válaszoló is írta,német nyelvterületen ez igen hasznos lehet,kérdés pontosan mennyire illetve van-e estleg más hasznosabb mint az ayurvedikus masszázs...ha már ott van,akkor mihamarabb szeretne munkát találni...így ha van olyan hasznos masszázstípus amivel mégis sokkal alkalmasabb lehet a munkaerőiacon azt szeretnénk tudni...az ayurvedikus masszázst lehet elvégzi,ha talál kedvező áron lehetőséget...
2014. jún. 3. 18:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Én tényleg nem értem, miért ragaszkodtok ilyen makacsul a nyelvterülethez. A masszázsnál kevés nemzetközibb dolog van. A némettudás a legfontosabb, abból erősítsen. Gondolod, hogy német nyelvterületen másféle masszázst akarnak az emberek, mint magyar nyelvterületen, de az a más egységes Svájctól Ausztrián át Németországig?
2014. jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenhol más foglalkozások keresettek és kevésbé keresettek,szerintem német nyelvterületre többen mennek ki masszőr állásokra,mint angol nyelvterületre,és más a ami fontos lehet.Nem ugyanaz a felvételi követelmény 1 svájci wellness hotel álláshoz vagy mint egy bécsi kórházba...azt gondoljuk,hogy svájci wellness hotel álláshoz mások a követelmények,mint magyar nyelvterületen,de német nyelvterületen sem egységesek a követelmények,pont ezért van a kérdés feltéve,mert tájékozódni szeretnénk...
2014. jún. 4. 09:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen, ha a hely kéri, vagy te azt akarod hivatalosan végezni, akkor végezd el, ez esetben nincs probléma. Akkor meg kell csinálni gyorstalpalón és kész.


Ayurvédát nem sorolnám ide, mert az teljesen más mint egy svéd. De mondjuk én nem fogok megcsinálni egy cellulit masszázs tanfolyamot 35e-ért, aminek az alapja a nyirokkeringés, nyirokélettan, és mellé mutatnak 3 új fogást, mikor megvan a nyirokmasszőrim és a gyógy is.. mind a 2 foglalkozik a nyirokkal. Szóval újabb pénz azért, amit már tudok nem fizetek ki. (max ha ragaszkodna a papírhoz a munkáltató, de eddig mindegyik csak a legmagasabb papírt kérte, ami jelen esetemben a gyógy)


Természetes hogy nem ugyanaz a követelménye egy hotelnek meg egy kórháznak. Hotelbe wellness, relaxáló masszázs kell, kórházban meg gyógy. Egyikbe pihenni a másikba meg gyógyulni járnak az emberek. Viszont a masszázs azért jó, mert 2 wellness masszőr nem masszíroz ugyanúgy... de ettől függetlenül mind a 2 mehet wellnessbe.


Meglátásom szerint a gyógyot jobban keresik, nagyobb előnnyel indulsz vele mindenhol.

2014. jún. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!