Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagy őrültség pszichológiára...

NeugasShaman kérdése:

Nagy őrültség pszichológiára jelentkezni?

Figyelt kérdés

Az ELTE pszichológus képzésén gondolkozom. Meg lehet élni pszichológusként manapság? Valamiféle tapasztalat? Esetleg aki végezte/végzi? Nem vagyok még túl idős, tavaly lecsúsztam egy felvételiről, ezért gondolkozok most újra, hogy mit végezzek. Pontom van viszonylag sok, meg 2 felsőfokú nyelvvizsga, ha ez esetleg számít valamit a válaszhoz.

Segítséget előre is köszönöm!

18/f



2016. jan. 4. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán győzött meg a kérdésed megfogalmazása arról, hogy neked való lenne ez a képzés. Nem őrültség, de azért el kellene gondolkodni más megoldáson.
2016. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha azt hiányolod a megfogalmazásomból, hogy érdekel-e a pszichológia, nos nagyon is érdekel.
2016. jan. 4. 15:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Mit akarsz vele kezdeni? Milyen iránya érdekel, mivel akarsz foglalkozni a pszichológián belül? Ha már most, 18 évesen azt gondolod, hogy túlkoros vagy a jelentkezéshez, mit fogsz szólni, ha elárulom, hogy a képzés minimum 5 év, utána még szakirányú továbbképzésekre kell járni, hogy megszerezd a megfelelő végzettséget?
2016. jan. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%

Egy előző kérdésben válaszoltam arra, hogy vajon miért jelentkeznek sokan a pszichóra, leírtam, hogy sok területe van és valahol az anyagiakat is megemlítette.


"Nyilván, akit a természettudományok érdekelnek az klinikai, kognitív pszichológus vagy kutató lesz.

Aki inkább a bölcsészet felé húz, az iskola- vagy gyerekpszichológus.

Akit a társadalomtudományok érdekelnek az főleg szociál, politikapszichológiát tanul. Egyébként hihetetlen jövedelmező a pszichológia+közgáz kombináció, rengetegen kitanulják mindkettőt.

Lehet valaki akár kriminálpszichológus is, aki rendőrségen, bíróságon dolgozik (ezzel pl rengeteget lehet keresni, és bónuszként hiányszakma is).

És akkor a médiáról nem is beszéltem, a reklámiparból is dől a pénz, mindig szükség lesz pszichológusokra, akik eladhatóvá teszik a multik eladhatatlan vackait. És, ha már úgyis a multiknál tartunk, akkor fontos megemlíteni, hogy a HR is egy jól jövedelmező állás, amit nagy számban szintén pszichológusok töltenek be.


Továbbá, aki kockáztat és vállalkozásba kezd, annak hawaii lesz az élete a pesti 10 ezer forintos órabér mellett. Nyilván nem csak pszichoterapeuta lehet, hanem mondjuk hipnoterapeuta, szexuálpszichológus, zeneterápiával/művészetterápiával is foglalkozhat."

2016. jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4: azét tegyük hozzá, annak, akinek bejön. Ismerek olyat, aki már több mint 20 éve csinálja, és ha 10 ezret kér magánpraxisban, a kutya sem jön el.


Kérdező: jó, érdekel a pszichológia. Engem is érdekel a preszókratikus filozófia, de nem ebből próbálok megélni.

Másrészt mi érdekel benne? Hogyan képzeled el ezt a munkát? Tényleg reálisak az elképzeléseid?

2016. jan. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!