Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg ilyen egy programozó?

Tényleg ilyen egy programozó?

Figyelt kérdés

Halottam hogy programozást tanulók főiskolán/egyetemen

nagyon befásultak, kockák. Nem igazán társadalmi lények. Plusz én is találkoztam egy ilyen emberrel aki nagyon sokat keresett és alig volt élete. Az lenne a kérdésem hogy szerintetek mennyire van ez így a valóságban. Lehetőleg olyan válaszoljon aki ilyen szakon tanul vagy dolgozik. Személy szerint a pénz miatt mennék erre a pályára. Mert csak annyit tudok hogy emberek közt szeretnék lenni emberek közt dolgozni, esetleg beszélgetni munka közben. Nem tudom hogy a programozás mennyire felel meg ennek.



2016. jan. 4. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Semennyire nem felel meg ennek. Persze nyilván az ember kommunikál másokkal, főleg, ha munkaadója van, aki megrendel valamit, de ha az a célod, hogy emberekkel dolgozz, nem ez a legideálisabb végzettség. Egyébként csak azért informatika szakra menni az egyetemen, hogy sok pénzt keress, nem éri meg. A képzés rohadt nehéz.


Nekem a párom tanul mérnökinformatikát, és szerintem mindenki maga dönti el, mit hoz ki belőle a szak és a szakma. Csomóan eleve olyanok mennek oda, akik "kockák", nincs életük, vannak olyanok, akik csak azért jelentkeznek erre a szakra, mert "szeretnek játszani". De egyébként simán lehet élni a szak mellett és utána munka mellett is.

2016. jan. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem ilyen. Ez egy sztereotípia. Meg persze van is ilyen programozó, mint ahogy más szakterületen is léteznek kockák, de ez nem jelenti azt, hogy a többség vagy mindenki ilyen.


Ha csak a pénz miatt mennél a pályára, akkor érdemes átgondolni. Nyilván van valamiféle érdeklődési területed. Ha ez nem informatikai-matematikai jellegű, akkor szenvedés lesz minden perce az egyetemnek. Nem mondom, hogy nem fogod tudni elvégezni, mert akaraterővel bármit el lehet, de jó nem lesz, és valószínűleg elhelyezkedni sem fogsz tudni, ha nem csinálod szívesen az egészet. Ráadásul az informatikára kiemelten igaz, hogy az egyetem csak alapokat ad, és otthon kell utánajárni, gyakorolni, csinálni, akár szabadidődben.

2016. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!