Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-gtk vs BGF, Nemzetközi...

BME-gtk vs BGF, Nemzetközi gazdálkodás vs Gazdálkodás és menedzsment?

Figyelt kérdés
Szóval egy elég szerteágazó érdeklődésű ember vagyok, az álmom hogy érdekes, rugalmas munkám legyen amivel rengeteget utazhatok. Remek szervezőkézségem van, értek a matekhoz és érdekel a gazdaság. Corvinus ponthatárok miatt szóba sem jöhet, a BME-Gtkról azt hallom, hogy rengeteget fejlődött, a Bgf-ről pedig sokan panaszkodnak. A kérdésem, hogy melyik szakot és melyik intézményt ajánlanátok nekem és miért. (egy saját vállalkozás alapítása és igazgatása nagyon vonz, de az utazás és a felfedezés is elsődleges szempont)

2016. jan. 4. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

BGF, ami most már BGE, a BGE sokkal jobban rámegy a gyakorlati reális életben is hasznosítható dolgokra, míg a BME Műszaki egyetem lévén a gazdasági szakokba is irdatlan mennyiségű már már még a mérnököknek is fölösleges anyagokat tanítanak, gondolok itt a brutális matekra ami nem teljesíthetetlen hiszen vannak szép számmal akik elvégzik, de nehéz nagyon sokat kell foglalkozni vele. A másik hogy BGE, sokkal jobban gazdasági vonalat célozza meg hiszen kizárólak ez az egyetlen egyetem amely csak a gazdaság a fő profilja és ebben sokkal nagyon múltja van mint BME-nek ami viszont egy elismert műszaki egyetem, ahol inkább a mérnök képzés a fő profil.

Összefoglalva BGF/BGE szerintem sokkal jobb munkáltatók által is felkapott hasznosíthatóbb diplomát ad, amiért viszont meg kell dolgozni keményen, matekból itt is a csaptat fele kihullik ha nem több, kemény akarat és elszántság kell

2016. jan. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Osztom az előttem szóló véleményét!

A BME remek iskola, viszont nem a gazdasági és pénzügyi szférában mozog...Az alapvető profilja a mérnökök, műszaki szakemberek képzése..

Szerintem kijelenthetem minden elfogultság nélkül, hogy az országban a BGF PSZK-n van az egyik legerősebb gazdasági képzés...A Corvinust és a "csak a neve nagyot" most hagyjuk :D

Sokkal többre értékelik a HResek mert gyakorlatias képzést biztosít szemben a BME mérnökies magolós, gépészmatekos felfogásával...

2016. jan. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha költségtérítésesre mész érdemes átböngészni ezt, mert elég jó ösztöndíjat lehet vele kapni:

[link]

2016. febr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, te fizetett ember vagy? Minden ilyen jellegű kétdéshez belinkeled ezt... Semmi köze a kérdésekhez.
2016. febr. 1. 18:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Te is ugyanazt a kérdést teszed fel időnként? :)

Ha teli vagy zsével, akkor mehetnél a Corviusra. Ha fizetősre tudsz csak menni a pontok miatt mindenképp, akkor fontos, hogy mennyit tudsz rá szánni. Olyan eget verő különbség nincsen a BGF és a BME között a munkáltatók szempontjából ezen a két szakon. Egy PSZből jobb a BGF az egyértelmű. Én azt mondom, ha két nyelvet jól beszélsz vagy meg tudsz tanulni jól, akkor az NG legyen a kettő közül.

2016. febr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!