Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás vagy...

Nemzetközi gazdálkodás vagy pénzügy és számvitel?

Figyelt kérdés

Melyik éri meg jobban? pro és contra-k nagyon érdekelnének mindkettőről. Ill. ha ha vki az egyiken végzett/odajár megbánta-e és átmenne-e a másikra.


előre is köszi a válaszokat!:)



2016. jan. 9. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindkettő jó szak. A pénzügy-számvitel véleményem szerint egy picit jobb. Szerintem nézd meg a két szak tantervét, hogy milyen tantárgyak vannak és az alapján döntsd el.
2016. jan. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
váom a további válaszokat, érveket!:)
2016. jan. 10. 14:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindkettő megéri, jól el lehet helyezkedni velük. Én psz-re jártam és nem bántam meg, de az NGt is szokták szeretne. Az alapjaik megegyeznek utána meg inkább attól függ milyen a beállítottságod. A psz szárazabb, sok dolog van amit le kell ülni és muszáj bemagolni hogy pl. tudj könyvelni, de elég sok a reál számolós dolog benne és fontos a precizitás. A nemzetközi gazd. kicsit elméletibb inkább, nem kell szóról szóra magolni, kicsit több a töltelék tárgy, de nagyon fontos a nyelvtudás (angol felsőfok alap és kell egy második nyelv is min. középszinten a diplomához). Ezt neked kell eldönteni, hogy ezek alapján melyik való jobban neked. Valakinek lehet pro ha inkább reál a szak, másnak inkább contra. (ismerőseim szerették az ng-t, de nekem nincs nyelvérzékem úgyhogy nekem nem ment volna, de ők meg a számvitel alapjait kínkeservesen tanulták meg, ami viszont nekem könnyen ment, mert közelebb állt hozzám, mint megtanulni még egy nyelvet).

Hosszútávon fizu változó, mindkettővel inkább Bpn lehet jól keresni, főleg multiknál, de ng-vel könnyebb külföldre menni (psz-szel inkább itthon találsz munkát ha csak sima alapszakkal rendelkezel).

2016. jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!