Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Semmelweis Egyetem Egészségt...

A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karán, az ápolás és betegellátás szakon már a tanulmányok megkezdése előtt ki kell választani, hogy melyik szakirányra akarunk specializálódni, vagy csak valamelyik félév után?

Figyelt kérdés
A lehetséges szakirányok tudtommal: ápoló, dietetikus, gyógytornász, mentőtiszt, szülésznő. Mennyire szabad az átjárás a szakok, szakirányok között?

2016. jan. 10. 13:29
 1/4 anonim válasza:
A tanulmányok megkezdése előtt ki kell választani azt a szakirányt ahova jelentkezel, ugye a jelentkezési lapon ennek megfelelően is kell beírni pl Ápolás és betegellátás, dietetikus szakirány. Az átjárásról sajnos nem tudok érdemben nyilatkozni, de erről a tanulmányi osztály és/vagy a hallgatói információs iroda tud jobban tájékoztatást adni neked.
2016. jan. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%

Ezek gyakorlatilag külön szakokként működnek, csak azért hívják szakiránynak, mert a szakkénti akkreditációra nem volt alkalmas a kar. A Semmelweis egy nagyon jó egyetem, de az Egészségtudományi Kar egy vicc. Sajnos ezzel még mindig a legjobb az országban, mert a többi eü főiskola még nagyobb vicc.

Nem én vagyok nagyon negatív, hanem a helyzet az. Az egyetem minden erőforrását az általános orvos, fogorvos és gyógyszerész szakokra fordítja, ott vannak a jó oktatók, ott vannak a nemzetközi projektek. A dietetikus vagy a gyógytornász például olyan szakok lennének amihez az orvosok nem értenek, tehát magas szinten kellene művelni, de gyakorlatilag a dietetikus szakon konyhásnéniket, a gyógytornász szakon fizikoterápiás asszisztenseket képeznek, ami szégyen, de így van.

2016. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Azért vannak így külön szedve mert már első évben szakmaspecifikus tárgyak vannak.Egy-két törzs tantárgy azonos,még Anatómián belül is vannak eltérések pl gyógytornászok jobban rámennek a csontokra-izmokra.Második félévtől meg teljesen más tárgyak vannak már.Szakirányok között van átjárás ha olyan a tanulmányi eredményed .Pl Anatómiából 5-ös vagy akkor tuti.
2016. jan. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg van védőnő (szakirány)
2016. szept. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!