Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem érettségire milyen...

Történelem érettségire milyen felkészítő könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szárayból tanultam 4 évig.

2016. jan. 11. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak tanáccsal tudlak ellátni. Tavaly érettségiztem, mi is a Szárayból tanultuk két évig, aztán a Műszaki Kiadó Repárszky Ildikó-Dupcsik Csaba könyveiből további két évig. Ha azokat betudnád szerezni használtan elég sokat segítenének, én szerettem, Szárayt már kevésbé (pontatlan, szerkesztését sem szerettem). Atlasz biztos meg van adva, milyen használhattok, forgasd sokat. Felkészítő könyvet nem vettem, a legjobb, ha magad feldolgozod az anyagokat, tételeket időben, meg lesznek írásbelire, szóbelire. Utána pedig az előző évi érettségiket csináld végig, mert ráállsz agyilag a feladatokra, tudod mit fognak kérni. Ezt egy felkészítő könyv nem feltétlen adja meg, ha más a felépítése.

2016. jan. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és 92%-os lett az érettségim :)
2016. jan. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, Szárayból tanulunk, én is érzem, hogy kevés. Sok infó kimarad, főleg a világháborús témáknál. Amit ajánlottál könyvet megveszem, de tőlük nem találok semmit, ami 11.osztályosok számára van :(


Csak történelem 1,2,4 több oldalon is.

Igazából több esszét is íratott velünk a tanár, ami érettségin is volt, és ez bántja a csőröm, mert tanulom lelkesen, de sose az igazi az esszém. Ezért szerettem volna valamilyen felkészítő könyvet, amin pl sok esszé is ki van dolgozva, hogy lássam mit csinálok rosszul, és abból is tanulnék pluszban :(


Mindenesetre örülök, hogy valaki végre válaszolt, és az általad ajánlott könyv 4.-es anyagát megveszem, és nagyon szépen köszönöm! :) Zöld kéz is ment ^^


(Ja igen, és gratula az érettségidhez, 92% az nagy fegyvertény :) )

2016. jan. 30. 17:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Utána néztem. [link] Ez a 11.-es könyv, ez meg a 12.-es: [link] amiből mi tanultunk.

Esszéhez azt tudom tanácsolni, hogy a javítókulcsban megadott szempontok szerint gondolkozz: tér-idő elhelyezés (pl.: 1848. Magyarország a Habsburg Birodalom része), szaknyelv (tized, úrbér, pátens), források használata=nem leírod, hogy mi volt benne, hanem értelmezed, egy logikai kapcsolatot állítasz fel, szerkesztettsége=bekezdésekbe szedve, külön bevezetés, tárgyalás, befejezés.. Ilyenek, de ezt már biztos ti is tanultátok:) A legfontosabb, hogy igyekezz minél inkább a feladatmegértése, ne rizsázz, ne legyen sokkal kevesebb-több, mint amit írsz. Pl. lehet nem is fogadják el amit a vonalon túl írsz.

2016. febr. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!