Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen kar váltás esetén...

Egyetemen kar váltás esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Másfél éve elkezdtem az egyetemet, de mostanra sikerült csak igazán rádöbbennem hogy ez a szak nem nekem való mert olyan nyögvenyelősen mennek a vizsgák.

A 4. szemeszteremet ezen a szakon már nem szeretném folytatni ezért majd szeptembertől újrakezdeném másik kar másik szakán.

A kérdésem az volna hogy ilyen esetben mit kell/célszerű tenni?

Kérjek halasztást vagy iratkozzak ki?

Államin vagyok visszafizetni kell majd?

Ha majd felvételt nyerek másik kar másik szakára ott beiratkozom és a másik karnál a jogviszonyt megszüntetem?

Hogy működik ez?

A TO-sok nem voltak valami segítőkészek ezért kérdezem itt hátha tudja valaki.

Válaszokat előre is köszönöm.



2016. jan. 14. 08:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos a visszafizetéssel kapcsolatos szabályokat nem ismerem, erre majd valaki jártasabb biztos tud korrekt választ adni.

A többivel kapcsolatban: létezik olyan, hogy szakváltás, illetve átvétel. Általában 2 félév után engedik, de elég bonyolult, és csak azonos képzési területek között lehetséges, tehát egy bölcsész szakról átmehetsz egy másik BTK-s szakra, de orvosira nem.

Általában a legtisztább az újbóli felvételi, és utána a már teljesített tantárgyak elfogadtatása, de jobb annak a karnak a tanulmányi osztályán is előbb rákérdezni, ahova át szeretnél menni.

2016. jan. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!