Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemet lenne érdemes...

Attila2438 kérdése:

Melyik egyetemet lenne érdemes elsőként megjelölni?

Figyelt kérdés
Az ELTE IK,a BME-VIK,és az OE-NIK között gondolkodom,csak nem igazán tudom melyikre lenne "érdemes" menni.

2016. jan. 14. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:

BME

ELTE

OE

ebben a sorrendben

2016. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sidel ***** válasza:
53%

Azt, amelyikre akarsz menni.

Más szakok is vannak rajta. A programtervező informatikus, meg a mérnökinformatikus két különböző szak.

A BME nehéz, de az ott szerzett diploma ér valamicskét. A felvételi ponthatár simán megugorható mindenhol, úgyhogy tényleg te döntsd el, hova akarsz menni. Nézz mintatanterveket, kérdezgess ismerősöket, olyan hallgatókat, akik oda járnak.

2016. jan. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ELTE és BME egyformán jó, de különböző. Az OE-t én nem választanám.
2016. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ELTE-n proginfó, másik kettőn mérnök infó van. Ha érdekelnek az áramkörök és társai, akkor BME vagy OE, ha inkább matekosabb oldalról érdekel az infó, akkor ELTE. OE-NIK-ről tudok nyilatkozni.

4 félév kötelező C#, utána szigorlat (rakat másik tárggyal együtt), 1. félév közepétől OOP, beadandót is már abban kell megírni, 2. zh is OOP szemléletben.

Matek: analízis, bevezetés a számításelméletbe 2 félévig, utána szigorlat, utána valószínűségszámítás. Vizsgákon külön elmélet-gyakorlat meg kell, hogy legyen 50%. Egyébként teljesíthető, csak tanulni kell.

Iskolaszövetkezethez érdemes beregisztrálni, kb. 2. féléves tudással (teljes OOP ismeret és viszonylag stabil c# ismeret) már simán lehet dolgozni is. Persze, ha mintatanterv szerint haladsz, nem sok időd van, de van, aki meg tudja oldani.

Aki azt mondja, nem választaná, nem hiszem, hogy ismeri a sulit és kapcsolatait, valamint az ott megszerezhető tudást. Ezer ága van az informatikának, ezer megközelítéssel. Az ÓE-n nem tanulsz meg ezer programnyelvet, c# és java az, amikben igazán el lehet mélyülni, matlabban valamennyire és c/c++-ra van még lehetőség. Aki ezt akarja tanulni, annak ez a jó.

Elsősorban nem a papír számít, hanem a tudás. Sok jó céges kapcsolata van a NIK-nek, tárva vannak a kapuk, csak nem melegedni kell bejárni a suliba és akkor az az alap, amit a suli ad, továbbfejlesztve a szorgalmaddal kb. bárhová elég lesz.

Szóval, akármilyen menő a többi egyetem ellen szólni, én inkább a NIK mellett akartam ezzel a válasszal szólni. Pályakövetési adatok szerint is a jobbak között van az ÓE-NIK. Aki nem csak a mendemondára hagyatkozik, hanem tapasztalja a lehetőségeket, az nem szidja ezt a sulit. És persze ezzel nem állítom, hogy a másik két vagy akárhány egyetemnek ne lennének jó lehetőségei...csupán azt írtam le, hogy a NIK alapvetően elismert iskola. Interjúig jó leszel vele, onnan meg az a tudás számít, amit a suli által ÉS a szorgalmaddal szedsz fel.

Mint mindenhol, itt is vannak szívatások, szórótárgyak, tanulni kell és akkor eléred a célod.

Hajrá! :)

2016. jan. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!