Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A kérdésem a következő lenne:...

A kérdésem a következő lenne: Három helyet szeretnék megjelölni egyetemen: 1. Szülésznó 2. Gyógytornász 3. Szociális munka Melyik érdemes?

Figyelt kérdés

Melyik a "könnyebb"?

És melyikben lehet jobban elhelyezkedni?



2014. dec. 18. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Szociális munka és talán azzal van a legtöbb esélyed munkát találni, de még diplomával együtt se reménykedj 100 ft feletti fizetésben.

Az első kettővel sokkal jobbak a kereseti lehetősségek, viszont olyan szinten túltelített a szakma, hogy még 20 év múlva is csoda lesz ha valaki egyből kap vele munkát (példának okáért pár éve a sote-etk 420 hallgatójából 390 ment tovább gyógytornásznak). Szülésznőnek csak kihalásos alapon jut munka.

Persze ha külföldre mennél, akkor nincs gond, kint lesz munkád.

2014. dec. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Bocsánat, előző vagyok, 100ezer feletti fizetésre gondoltam természetesen. A szociális munkásokat jellemzően durván alulfizetik. Volt osztálytársam 67 ezer ft-ot visz haza.
2014. dec. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szociális munkás végzettségem van, két éve végeztem. A főiskola alatt már volt munkám a szakmámban, diplomázás előtt pedig már tudtam hol fogok dolgozni főállásban. AMint átvettem a diplomát kezdhettem. Szerintem közepes a képzés, nem volt nehéz, de azért voltak nehezebb tantárgyak pl.: a jog, pszichológia, szociálpolitika, azért tudott nehéz lenni, ha nem tanultad meg normálisan. Sok volt a főiskolán a gyakorlat is, amit nehéz összeegyeztetni a tanulással, és egyébként is lelkileg megvisel, ha érzékenyebb tipus vagy. A munka is megterhelő lehet lelkileg, nagy felelősséggel jár. Nálunk 8-16ig van munkaidő, de még soha nem tudtam 4kor hazamenni. Egyébként jelenleg is több betöltendő hely van a munkahelyemen, szóval el lehet helyezkedni. Nekem a kezdőfizetésem volt 85 ezer nettó, ez egy év múlva a bérpótléknak köszönhetően nettó 90 ezer lett, jelenleg végzek a munkahelyeen egy plusz szolgáltatást is, ezért nettó 120at keresek.
2014. dec. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mi a fene ***** válasza:
Igen az eü. és a szoc. terület alulfizetett, de legalább van munka. Reál területet mindig jobban fizetik, de ha nincs hozzá affinitásod, akkor gáz. Kerülj be valahova, és majd meglátod, hová érdemes tovább lépni.
2015. jún. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!