Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE-RTK migráció szakirányon...

NKE-RTK migráció szakirányon tanulók segítenének?

Figyelt kérdés

A kollégiumi életről nem sokat tudtam meg a nyíltnapon és az érdekelne, hogy kb hogy néz ki egy nap? Teljesen mindegy milyen szakon vagy, kötelezően van reggeli ébresztés stb.? Hány ágyas szobák vannak? Mennyire szigorú mégis a rendszer?

A migráció szakon tényleg az alapkiképzést leszámítva ugyan az az anyag mint mindenki másnak? Nem speciális tantárgyak vannak?

Tényleg rendőr lehetek csak miután végeztem?

A szakra nem vonatkozik se a pszichológiai, se az alkalmassági és se az egészségügyi felvételi?

Havonta van mindenkinek megjáró támogatás?

Mennyi szabad tér van? Mint civilek ránk is vonatkoznak a kijárási korlátok?

Ezen a szakon is be kell már menni augusztus 22.-én az első két heti kiképzésre?

Mik a benyomások a szakról? Megéri oda menni?



2016. jan. 15. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem van ott ismerősöm, ezért néhány kérdésedre válaszolok.

[link]

Ezen az oldalon van információ a jelentkezésről stb.

Amúgy ezt a szakot elvégezve a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatalhoz tudsz elhelyezkedni. Ezzel nem rendőr leszel, rendfokozatod sem lesz, egyetemen viszont az alapkiképzést neked is meg kell csinálni, vagyis ismerősömnek még volt. Erre a szakra nincs alkalmassági, a ponthatár viszont sokszor magas. Amúgy sokak szerint megéri oda menni, mert viszonylag biztos állás.

2016. jan. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

na én ide járok... úgysincs kedvem vizsgára tanulni szóval válaszolok.


kollégium egy kalap szar. meleg víz néha nincs, internet elvileg van gyakorlatilag nincs. 4es szobák vannak. ugye mivel hulladék a kollégium legalább még baszogatnak is. szobaszemle, szigorított szobaszemle néha.... pár húzásod van és kiraknak a koliból... de szemle előtt szólnak h másnap lesz szóval van idő takarítani.


reggel 7.20kor van sorakozó mindenkinek, szakiránytól függetlenül.. eligazítás, vigyázzba állós tisztelgős cucc


alapkiképzés első részén nem veszünk részt. mi elsején kezdünk... utána ugyan úgy van baztatás, bohóckodás.. kicsit lightosabban azért. egyenruhánk is van.. szürke


ezután a tananyag 90% rendőri... és van pár szakmai tárgy.. ahogy haladsz előre egyre kevesebb a "közös" és egyre több a szakmai. mondjuk azért fura első félévben gumibottal intézkedéstaktikán ott hadonászni :)


mivel a tantárgyak nagyja megegyezik és a szak is ugyan az mint a rendőrök többségének(rendészeti igazgatás)ezért szerintem át lehet menni végzés után... nemtom kellene-e átképző. elméleti részből nem hinném, viszont lőni nem járunk, azért azt nem árt ha megtanítanák.


DE!!! végzés után a BÁHhoz kerülsz és ha nem mész oda dolgozni akkor vissza kell fizetni az ösztöndíjat.


nincs alkalmassági, de nem árt ha azért bírod a dolgokat mert a rendészeti tesi együtt van a többiekkel és ugyan úgy szopatnak.


ezt a szabad téres dolgot nem értem.. mindenkire ugyan az vonatkozik.. itt a rendőr szakos is civil.. mindenki civil.. majd államvizsga után kapják a csillagot.. ugyan úgy kell nekünk is adni 24órás őrséget meg minden szarságot...



a szak maga 90% rendőri tárgyak egy kevés szakmával, ugyan úgy végigszívni a kiképzős hajnalban kelős finomságot 3 éven keresztül, és a fizu a BÁHnál a rendőri közelében sincs :) döntsd el te h megéri-e :)

2016. jan. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Pontosan hogy érted, hogy pár húzás van és kiraknak a kollégiumból?

Ennyire nem fizetik meg a BÁH-osokat?

Annyira nem vagy elragadtatva az iskolától azt látom :)

Én arra vagyok kíváncsi hogy neked megérte hogy ide jársz? Megbántad?

2016. jan. 19. 21:50
 4/4 crms21 válasza:
Mire gondolsz amikor a 24 órás őrséget meg a 'hajnalban kelős finomságot' emlegeted?
2017. jún. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!